Dziś mamy 27 grudnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

10 października 2016

Biegacze uczcili pamięć Ks. Jerzego Popiełuszki

fot. Piotr Krzywdziński

fot. Piotr Krzywdziński

9 października na trasie ostatniej drogi Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki z #Bydgoszczy do Górska odbył się XXIV Bieg Sztafetowy oraz Bieg Rekreacyjny na dystansie Maratonu 42,195 km.

W Biegu Sztafetowym udział wzięło 22 sztafety, w każdej po 10 uczestników z różnych stron Polski. Z naszego regionu wystartowało 5 sztafet: Parafia Św. Wita z Słupów, Parafia Andrzeja Boboli z Szubina, Klub Biegacza z Żnina, Ognisko TKKF Instalator-Pelikan z Szubina oraz Uczniowski Klub Biegacza z Szubina.

Przed rozpoczęciem Biegu Sztafetowego została odprawiona msza święta w Kościele Świętych Braci Męczenników w Bydgoszczy sprawowana przez proboszcza parafii Prałata Józefa Kubalewskiego w asyście czterech księży. O godzinie 10:15 po złożeniu wiązanek kwiatów przed tablicą upamiętniającą Ks. Jerzego Popiełuszki nastąpił start do Biegu Sztafetowego na trasie do Górska. W Górsku przy krzyżu odmówił razem z uczestnikami sztafety dziesiątkę różańca świętego Ks. Maciej Tyckun pochodzący ze Słupów. Złożono również kwiaty i zapalono znicze. Wszyscy uczestnicy biegu sztafetowego z pod krzyża pobiegli do Kościoła w Górsku, gdzie nastąpiło zakończenie i wręczenie zespołom pucharów oraz uczestnikom pamiątkowych medali. Po uroczystym wręczeniu wszyscy uczestnicy zjedli ciepły posiłek.

Organizatorami Biegu Sztafetowego byli: NSZZ Solidarność Region Bydgoski, Województwo Kujawsko-Pomorskie oraz Fundacja Światło Życia.

Materiał: Piotr Krzywdziński   

Oceń artykuł: 6 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Ewidencja Importu Aut
2400 zł / rokPLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Praca na wysokości
60PLN
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
0

Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies

Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).

(czytaj więcej)
0

Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?

Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".

(czytaj więcej)
0

Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią

Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.

(czytaj więcej)
0

Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?

Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.

(czytaj więcej)