Dziś mamy 26 grudnia 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

28 stycznia 2022

Do Kcyni zjechali się szachiści z regionu. Rywalizacja była zacięta

fot. GCKiB w Kcyni

fot. GCKiB w Kcyni

W sobotni poranek, 22 stycznia 2022 r. tuż po godzinie 10.00 wystartował# Feryjny Turniej Szachowy w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni. Atmosferze turnieju jest jak zwykle w Kcyni była wyborna, więc uczestnikom zmagań nie pozostało nic innego, niż tylko grać i czekać na wygrane.

Otwarcia zawodów dokonali: kierownik ds. kultury Renata Gaj-Kowalska oraz Prezes Zarządu KPZSzach i sędzia główny FA Jarosław Wiśniewski.

Na liście startowej ostatecznie zameldowało się 44 zawodników z Kcyni i okolic, Bydgoszczy, Świecia, Torunia, Szubina, Nakła nad Notecią, Żnina, Trzcianki, Szkocji, Mroczy, Barcina, Koronowa, a nawet z Gdańska. Mamy też zawodnika z Białorusi, więc turniej zrobił się międzynarodowy.

Zawodnicy grali na dystansie 9 rund z czasem 12 minut + 3 sekundy za wykonane posunięcie. Klasyfikacja końcowa obejmowała grupę OPEN, juniorów do lat 14 oraz juniorów do lat 18. Wszyscy grali w ramach jednej grupy, toteż nie raz i nie dwa, pojedynki rutyny z młodością były tutaj na porządku dziennym. Na dwie rundy przed końcem wiadomym było, że największym kandydatem do zwycięstwa stał się Marek Olszewski z BKS Chemik Bydgoszcz.

Wśród juniorów, zacięta walka o końcowe laury trwała do ostatniej partii, gdzie Olaf Jagodziński (LKS Chrobry Gniezno) pokonał Wiktora Wiśniewskiego (BKS Chemik Bydgoszcz) i tym samym zgarnął puchar dla najlepszego juniora do lat 18. Wśród 14-latków najlepszy był rewelacyjny tego dnia Kamil Stanisławski (LKS Chrobry Gniezno).

Na zwycięzców w poszczególnych grupach czekały piękne puchary, dyplomy oraz nagrody finansowe i rzeczowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe. Słowa podsumowania padły też z ust pani Dyrektor GCKiB w Kcyni - Ilony Kurdelskiej, która zobligowała się do reaktywacji sekcji szachowej w ośrodku w ciągu najbliższych tygodni.

Materiał: Ilona Kurdelska - GCKiB w Kcyni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 14 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies

Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).

(czytaj więcej)
0

Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?

Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".

(czytaj więcej)
0

Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią

Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.

(czytaj więcej)
0

Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?

Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.

(czytaj więcej)