Drzwi otwarte. Uczniowie zapoznali się z ofertami edukacji

fot.pow
26 marca br. uczniowie klas trzecich gimnazjów i uczniowie# klas ósmych szkół podstawowych wraz z rodzicami i nauczycielami odwiedzili nas i zapoznali się z ciekawą ofertę edukacyjną szkoły i realizowane przedsięwzięcia.
Gospodarze z punktu informacyjnego kierowali zainteresowanych do poszczególnych klas tematycznych, gdzie każdy znalazł coś dla siebie. W tym uroczystym dla nas dniu odwiedzili nas: Poseł na Sejm RP, b. wiceminister Obrony Narodowej – Pan Bartosz Kownacki, Dyrektor Oddziału Regionalnego Agencji Mienia Wojskowego w Bydgoszczy – Pan Szymon Durlak, Radna Powiatu Nakielskiego – Pani Beata Danielewska-Szymczak.
Partnerzy i „Przyjaciele” naszej szkoły, którzy zaprezentowali stoiska promocyjne na pierwszym piętrze z ofertą swojej działalności i jednocześnie współpracy z ZSP:
- Wojskowa Komenda Uzupełnień w Bydgoszczy, Komendanta ppłk. Adama Ciesielskiego reprezentował ppor. Bartłomiej Budnik;
- 8 Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej im. gen. Elżbiety Zawackiej, Dowódcę płk. Krzysztofa Stańczyka reprezentował żołnierz Terytorialnej Służby Wojskowej z 8 K-P Brygady OT;
- Kwidzyńskie Stowarzyszenie Sportowo Kolekcjonerskie Oddział Szubin – reprezentował Kierownik Leszek Jaśkowiak wraz członkami. Zaprezentowali oni m.in. uzbrojenie i broń kolekcjonerską (karabiny i pistolety);
- Agencja Mienia Wojskowego Oddział Regionalny w Bydgoszczy – punkt sprzedaży wycofywanego umundurowania i wyposażenia żołnierzy, kierowany w tym dniu przez P. Joannę Dydyszko wraz z pracownikami;
- mjr w st. spocz. Witold Błasiak – łączność radiowa i krótkofalarstwo oraz umundurowanie żołnierzy WP;
- Firma Phantom CQB & Rescue Training Equipment Dariusz Liss - Bartosz Wróbel – prezentująca m.in. treningowe manekiny ewakuacyjne Phantom,
- Pani Julia Wiercioch – Stefańska wraz z siostrą i jej Koleżanką ze SP nr 2 w Szubinie – zasady udzielania pierwszej pomocy.
W pracowni komputerowej zorganizowano materiały i zadania z nagrodami dla tych, którzy interesują się logistyką i spedycją. Przedstawiono im atuty i możliwości pracy w zawodzie technik logistyk, technik spedytor oraz magazynier logistyk. Zadaniem przyszłych logistyków było takie uformowanie paletowej jednostki ładunkowej, zapewniający jej bezpieczny transport do klienta.
Podczas drzwi otwartych goście z dużym zainteresowaniem oglądali prezentację kierunku technik ekonomista. Mieli okazję poznania szczegółów związanych z procesem uczenia się i zdobycia kwalifikacji w zawodzie. Wielu z nich po zapoznaniu się z prezentacją zawodu technik ekonomista i rozmowach z nauczycielami utwierdziło się w przekonaniu podjęcia nauki w tym zawodzie. Daje on szerokie możliwości zatrudnienia w każdym przedsiębiorstwie w księgowości, kadrach, bankach, jednostkach samorządu terytorialnego, może również samodzielnie rozliczać działalność gospodarczą także związaną z logistyką.
Uczniowie mieli możliwość udziału w negocjacjach usług logistycznych prowadzonych w języku angielskim.
W ramach drzwi otwartych, zaprosiliśmy uczniów ósmych klas szkół podstawowych i trzecich gimnazjów na drugie piętro szkoły, gdzie chcieliśmy zachęcić ich do podjęcia nauki w Branżowej Szkole I Stopnia. Przedstawiliśmy w formie wystawy możliwości podjęcia pracy i szeroką ofertę zawodów, w których mogą kształcić się pracownicy młodociani. Przyszli zawodowcy wysłuchali informacji o kształceniu w szubińskiej „branżówce”, o możliwości uzupełnienia swoich kwalifikacji i wykształcenia w branżowej szkole II stopnia oraz obejrzeli prezentację zdjęć uczniów w czasie zajęć praktycznej nauki zawodu w wybranych zakładach pracy, zapoznali się z ofertą partnera szkoły - Ochotniczego Hufca Pracy z Bydgoszczy (stanowisko proponowało świeże soki, możliwość samodzielnego wykonania biżuterii oraz oznaczenia torby logotypem szkoły) .
Do podjęcia pracy w swoich firmach zachęcali pracodawcy, którzy przygotowali stanowiska reklamujące swoje przedsiębiorstwa i konkretne zawody:
- kucharz
„Biesiadna Chata” w Kowalewie-Pani R. Damrath, uczennica K. Baranek;
„ Pensjonat „Stary Browar” w Szubinie- Państwo J.W. Nitka, uczennica K. Markiel.
Uczniowie realizujący praktyczną naukę zawodu w w/w restauracjach, wraz ze swoimi opiekunami, przygotowali dla młodszych kolegów i koleżanek pyszną degustację.
- sprzedawca
„MAWIS” w Szubinie- Pani K. Wiśniewska.
Uczennice J. Olejniczak, Kamila Kautz i Julia Ośka przedstawiły w krótkim pokazie specyfikę zawodu a właścicielka drogerii przygotowała gadżety i drobne upominki dla zwiedzających.
- fryzjer
Panią Grażynę Rejment i jej „Salon Sztuki Fryzjerskiej” reprezentowali uczniowie Dawid Brzózan, Oliwia Wawer i Filip Chodorowski. W zeszłym roku Pani Grażyna Rejment w powiatowym konkursie „Mistrzowie Urody” otrzymała tytuł Fryzjera Roku.
Zakład Fryzjerski Damsko Męski- Pana M. Szymańskiego reprezentowały uczennice Weronika Bogusławska i Daria Iciak.
Chętni uczniowie mogli skorzystać z porad dotyczących pielęgnacji włosów oraz poddać się zabiegom fryzjerskim.
- stolarz
Zakład Stolarski, Pan I. Makowiecki.
Uczeń Kamil Galas zaprezentował podstawowe narzędzia pracy i wykonał karmniki dla ptaków.
-murarz- tynkarz
Nowak. Firma Budowlana w Szubinie- Pan M. Nowak.
Obecnie Branżowa Szkoła I stopnia w Szubinie współpracuje z ponad 40 zakładami pracy działającymi na terenie powiatu nakielskiego.
Pani A. Król (Mama ucznia klasy I technikum), zachwyciła wszystkich profesjonalnym pokazem carvingu. Bardzo dziękujemy.
Poszukujący mocniejszych wrażeń mogli podziwiać pokaz dynamiczny czyli działanie drużyny w zasadzce przygotowany przez kadetów klasy III TL i I TL. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również:
- pokaz musztry z elementami musztry paradnej z bronią – kadeci klasy IITL;
- pokaz musztry indywidualnej i zespołowej – kadeci klasy I i IITL;
- podstawowe wiadomości dotyczące szkolenia z strzelectwa sportowego wraz ze strzelaniem z broni pneumatycznej w szkolnej strzelnicy sportowej Szkolnego Koła Strzeleckiego „KALIBER”.
Dziękujemy tym, którzy aktywnie włączyli się w organizację naszych drzwi otwartych.
Szczególne podziękowania należą się przedstawicielkom Ochotniczych Hufców Pracy Pani Annie Smolińskiej i Pani Renacie Przybylskiej, które wraz z uczniami przygotowały stanowiska rękodzieła, gdzie wszyscy chętni sami dla siebie mogli wykonać różnego rodzaju prostą biżuterię i malowane torby ekologiczne.
Liczni goście mieli okazję nie tylko zwiedzić szkołę i zapoznać się z ofertą edukacyjną dla młodzieży i dorosłych na rok szkolny 2019/2020, ale przede wszystkim zaobserwować bogate życie Zespołu, a tym samym również miło i aktywnie spędzić czas.
Dla wszystkich gości organizatorzy przygotowali kawiarenkę i słodki poczęstunek oraz grochówkę z kotła. Dziękujemy Stowarzyszeniu Przyjaciół Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im.prof. Emila Chroboczka za wsparcie w organizacji kawiarenki i poczęstunku.
Dziękujemy wszystkim naszym Partnerom i Przyjaciołom szkoły za pomoc oraz wsparcie w uatrakcyjnienie prezentowanej oferty
materiał: Alicja Jaśkowiak
Galeria





















Czytaj również
- Zajęcia dla młodych patriotów. Edukacyjne lekcje w muzeum
- Przed młodzieżą nowy rozdział. Uroczyste pożegnanie maturzystów
- Zakończenie roku maturzystów. „To symboliczny moment zamknięcia pewnego rozdziału”
- Niebieskie igrzyska. Każdy może być sportowcem
- Pożegnanie tegorocznych absolwentów. To już ostatnia prosta przed maturą!
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!