Emocji nie brakowało

fot. TD
W dniu 23 maja 2015 r. w Szubinie odbył się I #Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej RYTM 2015.
Organizatorem Festiwalu był Hufiec PAŁUKI im. Olgi i Andrzeja Małkowskich, Grunwaldzka Gromada Zuchowa Ogniste Pióra oraz Wielopoziomowa Drużyna harcerska Feniks z Szubina. Festiwal odbył się w ramach zadania „Tęczowe dźwięki tworzą piosenki” dofinansowanego przez Gminę Szubin.
W konkursie wzięło udział 19 wykonawców w tym soliści i zespoły, łącznie 80 osób. Gościliśmy osoby ze Żnina, Barcina, Piechcina, Łabiszyna, Mycielewa, Aleksandrowa Kujawskiego oraz Szubina.
Swoją obecnością zaszczycił nas Burmistrz Szubina pan Artur Michalak witając wraz z prowadzącą pwd. Joanną Lewandowską uczestników festiwalu.
Konkurs odbył się w trzech kategoriach:
• kat. I – 6-9 lat
• kat. II – 10-12 lat
• kat. III – 13-16 lat
Dodatkowo przeprowadzono głosowanie publiczności.
Wykonawców oceniało jury w składzie: hm. Tamara Dolata, pwd. Sławomir Zelek reprezentujący Hufiec PAŁUKI, mgr Elżbieta Getler wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie, Natalia Jaroszewska przedstawicielka Urzędu Miasta Szubin.
Lista zwycięzców przedstawia się następująco:
Kategoria I
I miejsce – Gromada Zuchowa Tańczące Nutki ( Barcin)
II miejsce - Hanna Erdman - Żnińska Gromada Zuchowa,, Kubuś Puchatek"
III miejsce – Gromada Zuchowa Przyjaciele Kubusia Puchatka ( Piechcin)
Kategoria II
I miejsce - Aleksandra Erdman - Żnińska Grunwaldzka Drużyna Harcerska,, Ad Astra"
II miejsce - Barcińska Drużyna Harcerska
III miejsce - Kinga Lorenc ( Aleksandrów Kujawski)
Kategoria III
I miejsce - Jagoda Grochowska – Wielopoziomowa Drużyna Harcerska Feniks ( Szubin)
II miejsce - Łabiszyńska Drużyna Harcerska
III miejsce - Klaudia Motyka ( Mycielewo)
Głosowanie publiczności
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 ( Szubin)
II miejsce - Gromada Zuchowa Tańczące Nutki ( Barcin)
III miejsce – Grunwaldzka Gromada Zuchowa Ogniste Pióra (Szubin)
Poza konkursem mieliśmy przyjemność wysłuchać wyjątkowych wykonawców: Harcerski Krąg Seniorów działający przy Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna. Seniorzy wykonali utwór Pieśń Instruktorska.
Wszyscy uczestnicy festiwalu, jak i opiekunowie otrzymali pamiątki związane z naszym miastem przekazane przez Urząd Miejski w Szubinie, oraz kolorowani Pałuckiego Zakątka przekazane przez prezesa firmy AgroBiznes Park Pana Aleksandra Nowickiego.
Nagrody za pierwsze miejsce stanowiły puchary, medale oraz vouchery na pobyt w Pałuckim Zakątku.
Emocje już za nami. Gratulujemy i dziękujemy poszczególnym uczestnikom za przyjęcie zaproszenia na nasz Festiwal. Wszyscy jesteście zwycięzcami. To był dla nas zaszczyt gościć Was wszystkich w naszym mieście.
Bardzo dziękujemy druhnie Komendant Hufca PAŁUKI hm. Alicji Przybyłowicz za wsparcie i dobre słowo na każdym etapie przygotowań do Festiwalu.
Pragnę również podziękować naszym partnerom: burmistrzowi Szubina Arturowi Michalakowi oraz Natalii Jaroszewskiej, dyrektor Szubińskiego Domu Kultury Alinie Gordon, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie mgr Małgorzacie Junyk, oraz osobom wspierającym nasze działania: dyrektor Muzeum Ziemi Szubińskiej Kamili Czechowskiej, drużynowemu Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej FENIKS w Szubinie pwd. Tomkowi Lewandowskiemu i harcerzom z drużyny za pomoc w przygotowaniach do konkursu oraz przybocznej Grunwaldzkiej Gromady Zuchowej Ogniste Pióra Kasi Grabowskiej za bardzo duże wsparcie w organizacji festiwalu, Agnieszce Berka za przygotowanie podkładów muzycznych dla dzieci, Joannie Skimina właścicielce firmy Profill, która ufundowała nam baner festiwalu, Aleksandrowi Nowickiemu Prezesowi firmy AgroBiznes Park, który przekazał nam Vouchery, jaki i balony oraz kolorowani Pałuckiego Zakątka, strażakom z Jednostki ratowniczo-gaśniczej PSP w Szubinie za udostępnienie siatek maskujących, Wiesławie Tubackiej właścicielce sklepu Maraton, Romanowi Krall z firmy Pracownia Reklamy Sylwia Kral, Piotrowi i Maryli Leszczyńskim, akustykowi Rafałowi Świtniewskiemu za sprawną obsługę techniczną, Mariuszowi Winkowskiemu, kierownikowi hali Janowi Drwęckiemu oraz pracownikom szkoły, którzy pomagali nam w przygotowaniu hali do festiwalu. Dziękuję jeszcze raz wszystkim.
Przy innym ogniu w inną noc do zobaczenia znów!
Materiał: Pwd. Joanna Lewandowska
Galeria



























































Czytaj również
- Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Dyskutowano o bestsellerowej powieści
- "Czas - droga rzecz". Wystawa cieszy się powodzeniem
- Wielkanocne warsztaty muzealne. Udział wzięły przedszkolaki
- Wiosenno-miłosny koncert. Uczniowie oczarowali widownię
- Drugi tydzień świątecznych warsztatów. Twórcze zajęcia w muzeum
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)
Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad
Zenon, w dniu 26-05-2015 08:14:09 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!