Latem do Wąsosza! Znany jest już regulamin kąpieliska

fot. archiwum
Zbliża się sezon kąpielowy, w związku z tym znany jest już regulamin kąpieliska w Wąsoszu.
Kąpielisko w Wąsoszu będzie strzeżone przez ratowników WOPR od 20 czerwca do 30 sierpnia br. w godzinach od 10.00 do 18.00, gdy wywieszona będzie biała flaga. Przypomnijmy, że kolor biały umożliwia kąpiele w jeziorze. Kąpać się nie można, gdy flaga jest czerwona, a gdy nie ma jej w ogóle z jeziora można korzystać na własną odpowiedzialność. Dzieci do lat 7 mogą przebywać na terenie kąpieliska wyłącznie pod opieką dorosłych. Akwen jest podzielony na strefy dla osób umiejących i nieumiejących pływać. Wydzielony jest także brodzik dla dzieci.
Regulamin określa oczywiście szereg zakazów, m.in. zakaz wchodzenia dla osób nietrzeźwych lub z otwartymi ranami, zakaz sprzedaży, wnoszenia czy spożywania alkoholu, zaśmiecania, niszczenia infrastruktury, skakania z pomostu do wody, wprowadzania zwierząt, wędkowania itp. Osoby, które nie przestrzegają regulaminu, będą usuwane z terenu kąpieliska. Mogą nawet „doczekać się” sprawy o wykroczenie. Po godzinie 22.00 na terenie kąpieliska obowiązuje cisza nocna. Jeżeli chodzi o obostrzenia związane z Covid-19, zostaną one przedstawione na terenie kąpieliska na osobnej tablicy informacyjnej.
Na pomoc motorówką
W budżecie pojawił się zakup motorówki na kąpielisko w Wąsoszu. Dofinansowanie z UE to ponad 37 tys. zł. W tym momencie pojawia się jednak pytanie, czy ową motorówkę będzie komu obsługiwać? – Moje obawy dotyczą tego, czy ratownicy zatrudnieni na kąpielisku będą posiadali odpowiednie kwalifikacje do obsługi motorówki? Żebyśmy nikomu nie zrobili „prezentu”, którym nie będzie mógł się posługiwać – zauważa radny Tomasz Kaszewski.
Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski odbył już rozmowę z ratownikami WOPR. – Są oni bardzo zadowoleni, że będą mieli taki sprzęt, a nie, jak dotychczas, łódź wiosłową. O ile oczywiście dofinansowanie dojdzie do skutku, ale zakładamy, że wszystko się szczęśliwie skończy. Rozmawialiśmy też o obsadzie i kwotach. Chcemy pozostać przy takiej samej kwocie, jaka była w zeszłym roku, jednak dopóki nie ma podpisanej umowy, dopóty nie można powiedzieć nic pewnego (rok temu za pracę ratowników gmina zapłaciła 47 tys. zł – przyp. red.). Rozmowy były jednak jak najbardziej owocne. Myślę, że mogę powiedzieć, że będziemy mieli obsadę ratowniczą, będzie nas to kosztowało tyle samo, co w zeszłym sezonie i ratownicy będą mogli korzystać z łodzi. Wszystko jest na jak najlepszej drodze. Zapewnimy odpowiedni poziom bezpieczeństwa na naszym kąpielisku w Wąsoszu, tak jak rok i dwa lata temu – zapewnia włodarz.
Czytaj również
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)
Komentarze (11) Zgłoś naruszenie zasad
mariusz, w dniu 21-05-2021 12:14:59 napisał:
odpowiedz
Ela, w dniu 21-05-2021 14:38:57 napisał:
odpowiedz
Gnojokok, w dniu 21-05-2021 15:02:19 napisał:
odpowiedz
Kira, w dniu 21-05-2021 18:46:22 napisał:
odpowiedz
Szubin, w dniu 21-05-2021 22:24:10 napisał:
odpowiedz
katol, w dniu 21-05-2021 22:37:12 napisał:
odpowiedz
Kopper, w dniu 25-05-2021 13:41:06 napisał:
odpowiedz
Jacek, w dniu 09-07-2023 14:18:26 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!