Maja Łęgowska wygrała wszystkie pojedynki. Jedzie na turniej ogólnopolski
fot. LUKS Kołaczkowo
W dniu wczorajszym w Sępólnie Krajeńskim rozegraliśmy# Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny kadetek w tenisie stołowym.
Po tym jak dziewczęta z Kolaczkowa zdobyły złoty medal w drużynowych Igrzyskach Młodzieży przyszły kolejne sukcesy indywidualne. "Nasze złotka" stanęły na wysokości zadania. Maja Łęgowska okazała się niepokonana, wygrywając wszystkie pojedynki. Bardzo emocjonujące były pojedynki półfinałowy i finałowy, w których Maja zwyciężyła w stosunku 3:2. Dzięki zwycięstwu w turnieju Maja będzie reprezentowała nasze województwo w turnieju ogólnopolskim, który odbędzie się w Zielonej Górze w dniach 10-12 grudnia. Również imponująco zagrała Natalia Małecka zajmując V miejsce w województwie. Niestety, drabinka turniejowa sprawiła, że "nasze złotka" musiały zagrać ze sobą już w ćwierćfinale i tylko jedna mogła awansować do pierwszej czwórki zawodów. Natalia wygrała wszystkie pozostałe pojedynki.
Materiał: LUKS Kołaczkowo
Czytaj również
- Udane zawody w Tczewie. 18 medali dla reprezentacji klubu Yamabushi
- Turniej Niepodległościowy w Darta. Zawody z udziałem 45 osób
- Potulicka Dycha po raz 8. W biegu wzięło udział prawie 160 zawodników
- Wilkowski i Wróblewicz z pucharami. Niepodległościowy turniej
- Runda jesienna dobiega końca. Dziś ostatni mecz
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Warto czytać etykiety. Dowiesz się wiele na temat składu
Czy zawsze czytasz etykiety, gdy kupujesz# produkty spożywcze? Warto to robić!
(czytaj więcej)Dzisiaj 11 listopada. Narodowe Święto Niepodległości
106 lat temu urzeczywistniły się marzenia narodu polskiego o długo wyczekiwanej #wolności po tym, gdy wskutek rozbiorów pod koniec XVIII w. Rzeczpospolita zniknęła z mapy Europy. Odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 r. po 123 latach zaborów było wynikiem nie tylko sprzyjających okoliczności dziejowych, ale także ofiary krwi, poświęcenia i pracy wielu pokoleń Polaków. O Niepodległą walczyli w wojnach napoleońskich, zrywach narodowowyzwoleńczych i I wojnie światowej, jak również podejmowali codzienny trud zachowania polskiej tożsamości na terenach pod panowaniem zaborców i na emigracji.
(czytaj więcej)Młodość współtwórcy niepodległości. W rodzinie nazywany Ziukiem
Józef Piłsudski wywodził się z rodu szlacheckiego#, osiadłego na Wileńszczyźnie co najmniej od XVII wieku. Urodził się 5 grudnia 1867 r. w majątku Zułów. Był czwartym dzieckiem Józefa i Marii z domu Billewicz. Miał jedenaścioro rodzeństwa. Najbardziej znani byli Bronisław – etnograf, odkrywca Ajnów – autochtonicznego ludu Japonii, i Jan, prawnik, w okresie międzywojennym poseł na Sejm, minister skarbu i wiceprezes Banku Polskiego.
(czytaj więcej)Pogoda sprzyjała wędrówce. Poczęstunek w Polichnie
Dzisiejszą wędrówkę zaczęliśmy w świetlicy wiejskiej #w Polichnie już o godz. 5:00. Zgłosiło się 16 uczestników.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!