"Noc Bibliotek". Wydarzenia w ramach ogólnopolskiej akcji
fot. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Prawie 1 500 bibliotek w całej Polsce przygotowało specjalne wydarzenia# w ramach ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Biblioteki to często serca lokalnych społeczności i lokalne centra żywej kultury i edukacji z ofertą dla osób w każdym wieku. Dziś szczególnie warto je odwiedzić.
Biblioteki, które biorą udział w akcji można sprawdzić na: https://nocbibliotek2024.ceo.org.pl/
W Warszawie w Pałacu Rzeczypospolitej na placu Krasińskich o godzinie 19.00 odbędzie się inauguracja tegorocznej jubileuszowej 10. edycji akcji, która odbywa się pod hasłem jest „Moc Bibliotek!”
Wydarzenie rozpocznie się od wspólnego przeczytania wiersza Małgorzaty Strzałkowskiej „Moc Bibliotek”. Podczas inauguracji będziecie mogli także wysłuchać koncertu Stanisława Soyki.
Całość będzie dostępna podczas transmisji online https://nocbibliotek2024.ceo.org.pl/wiersz-na-x-noc-bibliotek-2024/
Noc Bibliotek - wielkie święto bibliotek i czytania
Jest to ogólnopolska akcja, która w niekonwencjonalny sposób zachęcają do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury.
W akcji biorą udział wszystkie biblioteki: szkolne, publiczne, pedagogiczne, wyższych uczelni, parafialne, klasztorne, muzealne, wojskowe, szpitalne, więzienne, społeczne, instytutów naukowych, rozmaitych instytucji i organizacji. Od najstarszych książnic po „szafy” z książkami.
Nocy Bibliotek towarzyszy akcja „Podziel się książkami” – zachęcająca czytelników do przynoszenia do bibliotek przeczytanych nowości wydawniczych, klasyki i lektur oraz innych poszukiwanych pozycji.
Akcję organizuje Centrum Edukacji Obywatelskiej, które rozwija ją pod patronatem Biblioteki Narodowej, z udziałem współorganizatorów – Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom oraz Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a także licznych partnerów i patronów.
Źródło: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Czytaj również
- Zmienne warunki pogodowe i wzmożony ruch. Uważajmy na drogach
- Bezpieczna żywność na święta. Pamiętaj o kilku zasadach
- Wędrówka z cyklu "Po bezdrożach". W oczekiwaniu na śnieg
- Dodatkowy urlop dla rodziców wcześniaków. Ustawa podpisana
- Bożonarodzeniowe jarmarki w regionie. Kiermasze, karuzele i inne atrakcje
Dodaj komentarz
Podwyżka płacy minimalnej. Od stycznia pensje w górę
Od 1 stycznia 2025 roku wzrośnie minimalne wynagrodzenie #za pracę. Będzie ono wynosiło 4666 zł brutto, czyli 3510,92 netto. Obecnie obowiązuje stawka 4300 brutto.
(czytaj więcej)Jakie ryby na wigilijny stół? Warto sprawdzić skąd pochodzą
Przed świętami Polacy wydają na ryby nawet dwa razy więcej niż #w innych miesiącach. Konsumenci powinni sprawdzać, czy pochodzą one ze zrównoważonych połowów.
(czytaj więcej)Zmienne warunki pogodowe i wzmożony ruch. Uważajmy na drogach
Już dziś wiele osób wyruszy w dalsze i bliższe trasy #w związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. W kolejnych dniach na drogach z pewnością nie zabraknie wzmożonego ruchu, zmiennych warunków pogodowych (opady deszczu, śniegu, miejscami gołoledź), ale też aktywności naszych służb. Ważne, żeby nie zabrakło również zdrowego rozsądku kierujących.
(czytaj więcej)Jak wybrać najlepszego karpia na wigilijny stół? Kilka wskazówek
Jak wybrać najlepszego karpia #na Wigilię. Święta tuż za rogiem, a karp to nieodłączny element wigilijnego stołu. Mamy kilka wskazówek, jak wybrać najlepszego. Smacznego i spokojnych przygotowań do Świąt!
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!