Prowizoryczne umocnienia. Czy zaszkodzi to rzece?

fot. pow.
Brzegi Białej Strugi zdaniem części mieszkańców są umacnianie w # niewłaściwy sposób.
Jeden z mieszkańców Szubina jest zaniepokojony tym, w jaki sposób umacniane są brzegi Białej Strugi. - Pozbywanie się odpadów, często niebezpiecznych, takich jak azbest czy szkło, jest w Szubinie przerażające. Władze nie widzą nic złego w wyrzucaniu śmieci na brzegach naszej Białej Strugi na wysokości Kcyńskiej Nowe Osiedle. Nazywane jest to umacnianiem brzegów. Niefrasobliwość włodarzy kolejny raz zaskakuje, nie wspominając o mieszkańcach – uważa jeden z mieszkaców.
Obserwując umocnienia można wywnioskować, że ktoś postanowił umocnić brzeg rzeki na własną rękę, wykorzystując do tego odpady, takie jak azbest i szkło. Szubinianie sprawę zaczęli komentować. Kolejny mężczyzna zastanawia się, jak można w taki sposób pozbywać się odpadów budowlanych. - Ta rzeka to nasze wspólne dobro. Brak szacunku dla przyrody świadczy o człowieku – podkreśla.
I chociaż część osób jest czymś takim oburzona, to urzędnicy uspakajają. - Kontrola brzegu rzeki Biała Struga we wskazanym miejscu, tj. na wysokości ul. Kcyńskiej Nowe Osiedle w Szubinie była przeprowadzona przez pracownika Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa w czerwcu tego roku – poinformowała Alicja Hoffman z Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa. Okazuje się, że jeden z mieszkańców Szubina wykonał umocnienie brzegu rzeki za pomocą kołków drewnianych, gałęzi, cegły i ziemi ze względu na to, że miejsce to znajduje się na zakolu rzeki i brzeg osuwa się do koryta. - Materiały użyte do umocnienia rzeki nie są materiałami niebezpiecznymi, tylko naturalnymi materiałami, które nie zagrażają zanieczyszczeniu rzeki. Podczas kontroli odcinka rzeki na wysokości ul. Kcyńskiej Nowe Osiedle nie stwierdzono występowania innych odpadów, zwłaszcza niebezpiecznych – powiedziała Hoffman.
Kontrole w miejscach występowania dzikich wysypisk przeprowadzane są w miarę potrzeb, na zgłoszenia mieszkańców, a także przy okazji wizji terenowych pracowników Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa.
Czytaj również
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)
Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad
Roman, w dniu 30-07-2017 18:36:03 napisał:
odpowiedz
antek, w dniu 30-07-2017 21:08:48 napisał:
odpowiedz
Odri, w dniu 30-07-2017 22:00:07 napisał:
odpowiedz
bóbr, w dniu 30-07-2017 23:12:59 napisał:
odpowiedz
kacha, w dniu 31-07-2017 14:34:57 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!