Dziś mamy 3 lipca 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

21 czerwca 2022

„Koliber” działa już 11 lat. Świętowano jego jubileusz

fot. ML

fot. ML

Minęło już 11. lat od kiedy powstał Nakielski Ośrodek Terapii Uzależnień „Koliber”. Z tym wydarzeniem # zbiegła się też 5. rocznica Poradnia Terapii Uzależnień w Szubinie i to właśnie w jej siedzibie zdecydowano się celebrować jubileusze obu ośrodków.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 10:00 od krótkiej prezentacji, przygotowanej przez Ilonę Kamińską – dyrektorkę Nakielskiego Ośrodka Uzależnień. W niej przedstawiono historię, kadrę oraz cele, jakie realizują obie instytucje.

Po prezentacji Ilony Kamińskiej przyszedł czas na wykład Roberta Rejniaka – przewodniczącego Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomani w Bydgoszczy i opowieść pana Zdzisława, jednego z podopiecznych Ośrodka. Historia, którą przedstawił pan Zdzisław, traktowała o procesie rzucania alkoholu, jego punkcie krytycznym, momencie decyzji o terapii i próbach pojednania z rodziną.

Spotkanie zwieńczono wręczeniem statuetek w kształcie kolibrów dla osób, które zasłużyły się dla ośrodka. Po ich przekazaniu gratulacje złożyli przyjaciele „Kolibra”, wśród nich burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski i zastępca burmistrza Mroczy Waldemar Chudzik.

Oceń artykuł: 9 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 5 (9)

  Kl, w dniu 21-06-2022 17:18:04 napisał:

  Esbek daje świadectwo. Żal było słychać.

  odpowiedz

  • 13 (13)

  Tadziu Paterczok z Sobieskiego , w dniu 22-06-2022 08:32:46 napisał:

  Można by w Paterku otworzyć świetlicę Kolibra , u nas na osiedlu wiele osób ma problemy. A z nudy to ...

  odpowiedz

  • 5 (5)

  Tęcza, w dniu 22-06-2022 13:24:28 napisał:

  Tadziu , chodzisz jeszcze do klubu pić ?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Szkolenie okresowe dla pracowników robotniczych
59PLN
Ramka na 4 zdjęcia
39,90PLN 27,90PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Ramka na zdjęcia
74,90PLN 39,90PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
0

Zawód położna, to dużo więcej niż troska. Opowiada laureatka konkursu

Mówi się, że położna to najpiękniejszy zawód świata. I trudno się z tym nie zgodzić#, biorąc pod uwagę okoliczności, w jakich położna realizuje swoje zadania. Większości społeczeństwa zawód ten kojarzy się z przyjmowaniem porodów i opieką nad noworodkami. Natomiast zakres zadań, jakie położna może realizować i kompetencji, które posiada jest zdecydowanie szerszy. O zawodzie położnej, o tym, co zrobić, żeby nią zostać i o możliwościach jakie daje praca położnej pisze Małgorzata Drężek Skrzeszewska – laureatka 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)
0

Wakacje z psem i kotem. Jak dbamy o pupila w podróży?

Zaczęły się wakacje, okres relaksu i miłych chwil z rodziną i przyjaciółmi,# do których bez wątpienia zaliczamy nasze czworonogi. Ogólnopolskie badanie ,,Wyjazdy urlopowe Polaków a opieka nad zwierzętami” zrealizowane na zlecenie firmy Mars Polska pokazuje, jak polscy opiekunowie psów i kotów organizują opiekę nad swoimi czworonogami, planując wyjazdy wypoczynkowe. Okazuje się, że podczas wakacyjnych podróży częściej towarzyszą nam psy, a 68% ich opiekunów jest bardziej szczęśliwych, gdy spędza urlop ze swoim ulubieńcem. Z kolei koty w większości zostają w domach, ponieważ źle znoszą podróż (79%) i zmianę otoczenia (78%).

(czytaj więcej)