Dziś mamy 3 lipca 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

19 maja 2022

7 zastępów straży walczyło z pożarem. 2 osobom udzielono pomocy medycznej

fot. LZ

fot. LZ

7 zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem dachu i poddasza w jednym z budynków gospodarczych w Dobieszewie.

Zgłoszenie do Państwowej Straży Pożarnej w Nakle wpłynęło 18 maja 2022 roku o godz. 18.43. 

Na miejsce zadysponowano łącznie 7 zastępów straży pożarnej, m.in. JRG nr 2 w Szubinie, OSP Dobieszewo, 2 zastępy z OSP Kcynia oraz dowódca z JRG Szubin.

Strażacy na miejscu zastali rozwinięty pożar budynku gospodarczego. Palił się dach oraz poddasze, w której znajdowała się słoma.

Pożar został szybko zlokalizowany i rozpoczęto akcję gaśniczą przy użyciu specjalistcznego sprzętu do ochrony dróg oddechowych - poinformował nas st. kpt. Bartosz Walkowiak - oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Nakle.

2 osoby potrzebowały pomocy medycznej. Na miejsce wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego. Lekarz po przebadaniu poszkodowanych nie stwierdził potrzeby dalszej hospitalizacji i nie zostali oni zabrani do szpitala. Jednej osobie udzielono pomocy przy zasłabnięciu, a drugiej przy obrażeniach termicznych.

Akcja gaśnicza trwała 3 godziny. Dokonano prac rozbiórkowych dachu.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Stres w pracy oraz jego wpływ na występowanie wypadków przy pracy
49PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Ramki ślubne
39,90PLN
0

Zawód położna, to dużo więcej niż troska. Opowiada laureatka konkursu

Mówi się, że położna to najpiękniejszy zawód świata. I trudno się z tym nie zgodzić#, biorąc pod uwagę okoliczności, w jakich położna realizuje swoje zadania. Większości społeczeństwa zawód ten kojarzy się z przyjmowaniem porodów i opieką nad noworodkami. Natomiast zakres zadań, jakie położna może realizować i kompetencji, które posiada jest zdecydowanie szerszy. O zawodzie położnej, o tym, co zrobić, żeby nią zostać i o możliwościach jakie daje praca położnej pisze Małgorzata Drężek Skrzeszewska – laureatka 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)
0

Wakacje z psem i kotem. Jak dbamy o pupila w podróży?

Zaczęły się wakacje, okres relaksu i miłych chwil z rodziną i przyjaciółmi,# do których bez wątpienia zaliczamy nasze czworonogi. Ogólnopolskie badanie ,,Wyjazdy urlopowe Polaków a opieka nad zwierzętami” zrealizowane na zlecenie firmy Mars Polska pokazuje, jak polscy opiekunowie psów i kotów organizują opiekę nad swoimi czworonogami, planując wyjazdy wypoczynkowe. Okazuje się, że podczas wakacyjnych podróży częściej towarzyszą nam psy, a 68% ich opiekunów jest bardziej szczęśliwych, gdy spędza urlop ze swoim ulubieńcem. Z kolei koty w większości zostają w domach, ponieważ źle znoszą podróż (79%) i zmianę otoczenia (78%).

(czytaj więcej)