Dziś mamy 3 października 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

24 września 2022

"Bez tańca nie ma życia". Pan Jurek skończył 80 lat

Mieszkaniec Szubina - Jerzy Dulka kończy 80 lat. W jesieni życia odkrył#swoją pasję. To taniec towarzyski. Od blisko 10 lat trenuje i bierze udział w turniejach, z których często wraca jako laureat.

Jerzy Dulka tańczy ponad 9 lat. - Tańczę zawsze jako reprezentant gminy Szubin. Tę pasję odkryłem niby nie dawno, ale prawda jest taka, że lubiłem tańczyć od zawsze. Teraz śmiało mogę powiedzieć, że kocham taniec. Zresztą inaczej się nie da. Żeby tańczyć dobrze, trzeba kochać to robić - przyznaje pan Jerzy. Ma za sobą wiele występów na turniejach. Od dłuższego czasu występuje na nich z partnerką oraz trenerką Dorotą Gołębiowską. Pan Jerzy, razem z partnerką jest znany w środowisku miłośników tańca. Nie raz puchary za udział i zajęcie wysokich miejsc w turniejach wręczała mu znana Ivona Pavlovic czy Rafał Maserak. Jednak gdyby nie ciężka praca, nie byłoby sukcesów.

- Trenuję raz, dwa razy w tygodniu. Obowiązkowo. Poza tym, trenuję też w domu. Włączam muzykę i tańczę na działce. Kiedyś to się ze mnie śmiali, pukali się w głowę, teraz wszyscy sąsiedzi na działce już się przyzwyczaili, że Jurek tańczy - śmieje się pan Jerzy. Jak sam przyznaje, taniec towarzyski jest bardzo wyczerpujący, więc dbanie o dobrą kondycję to podstawa.

- Na galach po dwóch minutach tańca jest się wykończonym. Trzeba trzymać ramę. Nigdy nie wiadomo kiedy rozpocznie się piosenka, do której się tańczy trzeba "wskoczyć" w rytm. Dostaję wycisk, ale to moja pasja- relacjonuje pan Jerzy.

Na razie zdrowie pozwala mu na częste treningi, chociaż ma za sobą poważną operację serca. - W 1991 roku przechodziłem operację. Operował mnie wtedy profesor Religa. Pamiętam jak w czasie jednego z turniejów Ivona Pavlovic wręczyła mi serce "Dla super tancerza Jerzego Dulki". Wiele zawdzięczam zarówno żonie jak i mojej partnerce tanecznej Dorocie - przyznaje pan Jerzy.

W sobotę, 1 października pan Jerzy wraz z partnerką Dorotą weźmie udział w Gali w ramach Grand Prix Polski o puchar burmistrza Solca Kujawskiego. Życzymy powodzenia!

Z okazji okrągłych 80-tych urodzin Panu Jurkowi życzymy mu przede wszystkim zdrowia, pogody ducha i dalszego rozwijania pasji jaką jest dla niego bez wątpienia taniec. Sto lat!

Oceń artykuł: 8 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Metryczka dziecka A4
20PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
159PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
0

Jaka powinna być waga szkolnego tornistra? Profilaktyka wad postawy

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej podejmują# wiele działań prozdrotownych. Dbają m.in. o profilaktykę wad postawy – sprawdzają i edukują w zakresie wagi tornistrów szkolnych uczniów.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Zwiedzeni darmową próbką witamin. Przyszły rachunki za roczny zapas

Ponad 5 mln zł kary za manipulacje przy wysyłkowej sprzedaży #suplementów diety. Miały być darmowe próbki suplementów, a przychodziły rachunki za roczny zapas produktu wraz z subskrypcją. Prezes UOKiK nałożył ponad 5 mln zł kary na Natural Pharmaceuticals. Dodatkowo sankcje finansowe objęły także osobę zarządzającą spółką.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)