Dziś mamy 5 grudnia 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

24 września 2022

"Bez tańca nie ma życia". Pan Jurek skończył 80 lat

Mieszkaniec Szubina - Jerzy Dulka kończy 80 lat. W jesieni życia odkrył#swoją pasję. To taniec towarzyski. Od blisko 10 lat trenuje i bierze udział w turniejach, z których często wraca jako laureat.

Jerzy Dulka tańczy ponad 9 lat. - Tańczę zawsze jako reprezentant gminy Szubin. Tę pasję odkryłem niby nie dawno, ale prawda jest taka, że lubiłem tańczyć od zawsze. Teraz śmiało mogę powiedzieć, że kocham taniec. Zresztą inaczej się nie da. Żeby tańczyć dobrze, trzeba kochać to robić - przyznaje pan Jerzy. Ma za sobą wiele występów na turniejach. Od dłuższego czasu występuje na nich z partnerką oraz trenerką Dorotą Gołębiowską. Pan Jerzy, razem z partnerką jest znany w środowisku miłośników tańca. Nie raz puchary za udział i zajęcie wysokich miejsc w turniejach wręczała mu znana Ivona Pavlovic czy Rafał Maserak. Jednak gdyby nie ciężka praca, nie byłoby sukcesów.

- Trenuję raz, dwa razy w tygodniu. Obowiązkowo. Poza tym, trenuję też w domu. Włączam muzykę i tańczę na działce. Kiedyś to się ze mnie śmiali, pukali się w głowę, teraz wszyscy sąsiedzi na działce już się przyzwyczaili, że Jurek tańczy - śmieje się pan Jerzy. Jak sam przyznaje, taniec towarzyski jest bardzo wyczerpujący, więc dbanie o dobrą kondycję to podstawa.

- Na galach po dwóch minutach tańca jest się wykończonym. Trzeba trzymać ramę. Nigdy nie wiadomo kiedy rozpocznie się piosenka, do której się tańczy trzeba "wskoczyć" w rytm. Dostaję wycisk, ale to moja pasja- relacjonuje pan Jerzy.

Na razie zdrowie pozwala mu na częste treningi, chociaż ma za sobą poważną operację serca. - W 1991 roku przechodziłem operację. Operował mnie wtedy profesor Religa. Pamiętam jak w czasie jednego z turniejów Ivona Pavlovic wręczyła mi serce "Dla super tancerza Jerzego Dulki". Wiele zawdzięczam zarówno żonie jak i mojej partnerce tanecznej Dorocie - przyznaje pan Jerzy.

W sobotę, 1 października pan Jerzy wraz z partnerką Dorotą weźmie udział w Gali w ramach Grand Prix Polski o puchar burmistrza Solca Kujawskiego. Życzymy powodzenia!

Z okazji okrągłych 80-tych urodzin Panu Jurkowi życzymy mu przede wszystkim zdrowia, pogody ducha i dalszego rozwijania pasji jaką jest dla niego bez wątpienia taniec. Sto lat!

Oceń artykuł: 8 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Stres w pracy oraz jego wpływ na występowanie wypadków przy pracy
49PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Ramki urodzinowe
39,90PLN
0

Nadzieje polskich kibiców. Dzisiaj Polska zagra z Meksykiem

Rozpoczęcie mundialu rozpaliło nadzieje polskich kibiców. Sukces w meczu towarzyskim z Chile (1:0) dodał optymizmu #przed dzisiejszym spotkaniem z Meksykiem.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)