Dziś mamy 24 kwietnia 2025, czwartek, imieniny obchodzą:

02 marca 2025

Zmarł prezes Bractwa Strzeleckiego. Odszedł Andrzej Kokociński

fot. archiwum

fot. archiwum

Wczoraj, 1 marca 2025 roku, w wieku 72 lat, zmarł Andrzej Kokociński, prezes Bractwa Strzeleckiego w Szubinie.

Andrzej Kokociński urodził się 18 lipca 1952 roku w Szubinie. Dla mieszkańców Szubina i regionu najbardziej znany był jako prezes Bractwa Strzeleckiego, którego był współzałożycielem. W III RP Andrzej Kokociński wraz z Józefem Kłosowskim zainicjowali reaktywację Bractwa. Organizacja powstała 29 września 1999 roku, a w 2002 roku funkcję prezesa powierzono Andrzejowi Kokocińskiemu. Bractwo od samego początku swego istnienia, w ramach działalności statutowej, organizuje każdego roku imprezy strzeleckie. Andrzej Kokociński zdobył prestiżowy tytuł strzelecki Rycerza Zielonoświątkowego.

W wyniku osobistego zaangażowania Andrzeja Kokocińskiego, w 2020 roku, na Pomniku Niepodległości, umieszczona została tablica pamiątkowa poświęcona mieszkańcom ziemi szubińskiej, którzy wzięli udział w wojnie polsko-bolszewickiej.

Andrzej Kokociński był współzałożycielem i pierwszym prezesem Lekkoatletycznego Uczniowskiego Klubu Biegacza im. Stefana Bąka w Szubinie. Funkcję prezesa sprawował w latach 1992-2007. Po rezygnacji ze stanowiska prezesa nie przestał działać na rzecz organizacji. Zaangażował się w pozyskiwanie środków na rzecz klubu, a często sam finansował różne przedsięwzięcia.
Andrzej Kokociński pracował na rzecz rozwoju Szubina. W 1991 roku był współzałożycielem stowarzyszenia Powiat Szubiński. Współpracował z Szubińskim Towarzystwem Kulturalnym od wielu lat.
Kokociński był odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi i Krzyżem Bractwa Strzeleckiego. Natomiast w 2022 roku Kapituła przy Szubińskim Towarzystwie Kulturalnym przyznała mu Medal im. ks. Jana Kleina

Z wykształcenia był magistrem inżynierem mechaniki po Politechnice Poznańskiej. Ukończył studia podyplomowe z zakresu rachunkowości i finansów na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Pracował jako konstruktor w fabryce Spomasz w Żninie. Był wiceprezesem i prezesem Spółdzielni Kółek Rolniczych w Barcinie a od 1991 roku prowadził własną działalność gospodarczą. Centrum Finansowe Syntech II zajmuje się doradztwem podatkowym. Był biegłym sądowym i rzeczoznawcą.

Msza św. żałobna odbędzie się 4 marca 2025 roku o godz. 15:30 w kościele św. Małgorzaty w Szubinie, po której nastąpi pochówek zmarłego.

Oceń artykuł: 18 10

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Audyt środowiskowy
3000PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Ewidencja Importu Aut
2400 zł / rokPLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych
79PLN
Zadaj pytanie
40PLN
0

Po Wielkanocy zostało jedzenie? Nie wyrzucaj - podziel się!

Po Wielkanocy zostaje # sporo jedzenia. Warto się nim podzielić.

(czytaj więcej)
0

Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.

(czytaj więcej)
0

Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie. Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)