Dziś mamy 24 kwietnia 2025, czwartek, imieniny obchodzą:

16 kwietnia 2025

Kolejna edycja przeglądu. Trwają zapisy

Masz w swojej szkole młodych miłośników # muzyki? A może prowadzisz zespół, który z radością sięga po ludowe melodie? Zgłoś swoich uczniów do Powiatowego Przeglądu Pieśni Ludowej „O krajeńską gąskę…” – to doskonała okazja, by zaprezentować lokalne talenty i pielęgnować muzyczne tradycje Krajny oraz sąsiednich regionów.


Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży do 24. roku życia z terenu powiatu nakielskiego – zarówno solistów, jak i zespołów. Jeśli śpiew to ich pasja, forma spędzania czasu lub sposób na integrację – ten przegląd jest właśnie dla nich.

Do udziału w Przeglądzie zaproszeni są reprezentanci przedszkoli, szkół podstawowych, szkół muzycznych, domów kultury, ognisk wychowawczych i innych instytucji kulturalnych i oświatowych z powiatu nakielskiego.

Zgłoszenia uczestników do konkursu dokonuje lokalna szkoła, organizacja lub instytucja, którą reprezentują młodzi wykonawcy.

Rywalizacja konkursowa odbywać się będzie w następujących kategoriach wiekowych:
a. kategoria I – przedszkolaki: soliści oraz zespoły.
b. kategoria II – uczniowie klas I-III szkoły podstawowej: soliści oraz zespoły.
c. kategoria III – uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej: soliści oraz zespoły.
d. kategoria IV – open (osoby max. do 24 r.ż.): soliści oraz zespoły.

Każdy uczestnik przygotowuje jedną piosenkę lub wiązankę ludową. Czas prezentacji nie powinien przekroczyć 5 minut.

Termin składania zgłoszeń upływa 8 maja br. Szczegóły w Regulaminie.
Informacji nt. przeglądu udziela pani Agnieszka Dolacinska – tel. 604-690-245, e-mail: agnieszka.dolacinska@zsp3.naklo.pl.

Na laureatów czekają wyjątkowe statuetki „krajeńskiej gąski” oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. Każdy z występujących otrzyma także drobny upominek. Ponadto jury może przyznać nagrodę specjalną dla nauczyciela, opiekuna lub instruktora za szczególne zaangażowanie w przygotowanie uczestników.

Termin przeglądu: 16 maja 2025 r. (piątek).
Początek o godz. 9.00.
Miejsce: Nakielski Ośrodek Kultury im. Zygmunta Kornaszewskiego w Nakle nad Notecią.

Do udziału w wydarzeniu w charakterze publiczności zaprasza się rodziny uczestników, przyjaciół, znajomych i wszystkich mieszkańców powiatu – w szczególności dzieci i młodzież. Udział w przeglądzie jest bezpłatny.

Celem konkursu jest wzmacnianie poczucia tożsamości regionalnej młodych mieszkańców powiatu nakielskiego oraz aktywizowanie środowisk lokalnych do podejmowania inicjatyw na rzecz dzieci i młodzieży w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju dla obszaru powiatu nakielskiego na lata 2023-2029 „Człowiek siłą Doliny Noteci” (budowanie partnerstwa i współpracy).

Organizatorem przeglądu jest Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk”, a współorganizuje go Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Nakle nad Notecią. Partnerami wydarzenia są: Stowarzyszenie Razem dla Trójki oraz Nakielski Ośrodek Kultury im. Z. Kornaszewskiego.

Do pobrania:
1. Regulamin przeglądu.
2. Karta zgłoszenia (zał. nr 1 do Regulaminu).
3. Oświadczenie o wypełnieniu obowiązku informacyjnego wobec innych osób.

Zadanie realizowane w ramach Planu komunikacji z lokalną społecznością, działanie: „Lepszy przykład niż wykład” – generowanie pomysłów na lokalne inicjatyw poprzez upowszechnianie dobrych praktyk.

Monika Żydek – Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” w Nakle nad Notecią

Oceń artykuł: 24 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
79PLN
Rejestracja BDO
500PLN
Konstrukcje stalowe
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
189PLN
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Budowa hal
0

Po Wielkanocy zostało jedzenie? Nie wyrzucaj - podziel się!

Po Wielkanocy zostaje # sporo jedzenia. Warto się nim podzielić.

(czytaj więcej)
0

Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.

(czytaj więcej)
0

Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie. Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)