Uroczystość w Potulicach Nabożeństwo na Cmentarzu Ofiar
fot. MM
26 kwietnia na Cmentarzu Ofiar w Potulicach miała# miejsce szczególna uroczystość, powiązana z dokładnie 80. rocznicą wyzwolenia niemieckiego obozu "Potulice-Lebrechtsdorf", jak i również Miesiącem Pamięci Narodowej oraz Świętem Patrona Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. "Dzieci Potulic".
Uroczystość zapoczątkował niezwykle poruszający montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów szkoły w Potulicach, po czym głos zabrał burmistrz Nakła Sławomir Napierała, witając przybyłych na wydarzenie mieszkańców oraz zaproszonych gości. Po przemówieniu nakielskiego włodarza, na teren cmentarza w Potulicach wprowadzone zostało wojsko oraz liczne poczty sztandarowe. Następnie rozpoczęła się uroczysta msza święta, której przewodniczył ordynariusz Diecezji Bydgoskiej ks. biskup Krzysztof Włodarczyk.
Kolejną część uroczystości zamieścimy w odrębnym materiale.
Galeria
Czytaj również
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Jedno z najlepszych miejsc na regenerację. Wykorzystaj ten czas
Drzewa przyprószone śniegiem, cisza i #spokój - słychać jedynie skrzypienie śniegu pod butami - zima w lesie ma swój bajkowy urok.
(czytaj więcej)"Demokracja" po sowiecku. Dzień manipulacji i terroru
79 lat temu Polacy tłumnie wzięli udział #w powszechnym głosowaniu do sejmu. 19 stycznia 1947 r. nie zapisał się jednak w naszej historii jako święto demokracji, a jako dzień manipulacji i terroru, stając się jednym z mitów założycielskich tzw. Polski Ludowej.
(czytaj więcej)"Królowa Twojego ogrodu". Pamiętaj o dokarmianiu ptaków
Zimą nie zapominamy dokarmianiu #ptaków. Na osiedlach, w miejskich blokowiskach czy w zaciszu przydomowych ogrodów widać wywieszone słoniny czy napełnione karmniki.
(czytaj więcej)Dziś 106 rocznica. Włączenie Nakła do odrodzonego Państwa Polskiego
Dziś obchodzimy 106. rocznicę wkroczenia# oddziałów #Wojska Polskiego do Nakła i przejęcia przez nie władzy wojskowej. Po blisko 150 latach zaborów Pomorze i Kujawy Zachodnie wróciły do Polski.
(czytaj więcej)
Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad
Bierut, w dniu 27-04-2025 06:55:44 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!