Dziś mamy 23 maja 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

04 maja 2022

Biało-czerwone zajęcia w muzeum. Spotkanie przedszkolaków

fot. Muzeum Ziemi Szubińskiej

fot. Muzeum Ziemi Szubińskiej

W czwartek, 28 kwietnia 2022 r. w Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna odbyło się# spotkanie dla przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola nr.2 w Szubinie.
W spotkaniu brały udział „Biedronki, Pszczółki, Skrzaty, Smerfy, Jeżyki i Tygryski” wraz z opiekunkami oraz dyrektor przedszkola Ireną Mastalerz. Spotkanie miało na celu przedstawienie symboli narodowych Polski oraz krótkiej historii naszego kraju.
 
Przedszkolaki miały szanse wykazać się wiedzą o Polsce, znajomością barw narodowych i godła. Nie zabrakło też wiedzy
geograficznej, matematyki i języka polskiego, dzięki której dzieci zaprezentowały naszych sąsiadów. Na początku spotkania, uroczyście zaczęliśmy od odśpiewania hymnu Polski. Następnie kustosz muzeum dr Kamila Czechowska, zachęcając do aktywnego udziału, dopytywała dzieci o symbole narodowe. Dzięki zaangażowaniu opiekunek, większość przedszkolaków była ubrana w barwy narodowe, co pozwoliło stworzyć żywą flagę. Znajomość liter, również się przydała m.in. do ułożenia napisu „POLSKA”.
 
Następnie dzieci przypomniały sobie sąsiadów naszego kraju, poznały granice, które same wytyczały na mapie Polski. Na zakończenie spotkań, dyrektor muzeum, pokazała, że symbole narodowe używane są również podczas ważnych wydarzeń sportowych i nie tylko. Zachęciła także do wywieszenia flagi przy naszych domach z okazji zbliżających się świąt majowych. Każda z grup chętnie brała udział w żywej lekcji a wiedza, którą posiadają w tak młodym wieku, powinna być wzorem dla starszych kolegów.
 
Materiał: Zuzanna Glapa
Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa magazynów
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Konstrukcje stalowe
Ramka na zdjęcia
26,90PLN 13,45PLN
Wypalenie zawodowe jako przyczyna występowania wypadków przy pracy
49PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Kawski kiełbasa śląska
11,99PLN
0

Więcej Polaków chce oszczędzać. Nie wszystkich na to stać

Rosnąca inflacja oraz wojna bardziej mobilizują do# oszczędzania niż pandemia – wynika z badania „Inflacja i wojna w Ukrainie a budżety domowe Polaków”, wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Polacy coraz bardziej doceniają znaczenie oszczędności. Jedna czwarta przyznaje, że aktualna sytuacja wpływa na ich stosunek do posiadania grosza na czarną godzinę. Niemal tyle samo stwierdza jednak, że nie stać ich na to, by odkładać.

(czytaj więcej)
0

Coraz mniej miodu z polskich pasiek. Co, jeżeli pszczoły wyginą?

Populacja pszczół na świecie maleje, a miodu w rodzimych pasiekach #powstaje coraz mniej. W 2020 roku na jednego Polaka przypadł już mniej niż kilogram tego złocistego produktu. Podczas obchodzonego 20 maja Światowego Dnia Pszczół warto w szczególny sposób spojrzeć na pracę tych pożytecznych owadów. Ma ona olbrzymi, pozytywny wpływ na przyrodę. Niestety jednak destrukcyjna działalność człowieka jest wielkim zagrożeniem dla zapylaczy.

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)