Dziś mamy 15 kwietnia 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

01 kwietnia 2024

Bieg Coopera w Szubinie. Liczna reprezentacja uczniów z Królikowa

fot. Daniel Lubawy

fot. Daniel Lubawy

W sobotę 23 marca na Stadionie Miejskim w Szubinie odbywał się# bieg Coopera. W tej imprezie lekkoatletycznej oczywiście nie mogło zabraknąć uczniów Szkoły Podstawowej w Królikowie.

Organizatorem wydarzenia był Uczniowski Klub Biegacza w Szubinie.

Bieg Coopera jest to próba wytrzymałości biegowej i wydolności organizmu, która polega na przebiegnięciu jak najdłuższego odcinka w czasie 12 minut. Ze Szkoły Podstawowej w Królikowie w biegu wzięło udział 11 uczniów oraz nauczyciel wychowania fizycznego- p. Daniel Lubawy.

Oto wyniki naszych zawodników:

1. Adrian Nowak 2260 m. - klasa III

2. Miłosz Skibiński 2260 m. - klasa VI

3. Martyna Nowak 2250 m. - klasa V

4. Ignacy Bałka 2220 m. - klasa VI

5. Daniel Lubawy - 2190 m.

6. Michalina Kowalska - 2050 m. - klasa IV

7. Janusz Tucholke-  1940 m. - klasa IV

8. Kornelia Pawlak 1800 m. - klasa V

9. Weronika Adamczyk 1800 m. - klasa V

10. Jakub Jółkowski 1760 m. - klasa III

11. Skibińska Anna 1600 m. - klasa III

12. Szymon Janus 1100 m. - klasa IV

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom z osiągniętym wynikiem. Bus, który przywiózł uczniów naszej szkoły zasponsorował Uczniowski Klub Biegacza z Szubina. Opiekunem grupy SP w Królikowie był nauczyciel wychowania fizycznego - Daniel Lubawy.

Materiał: Daniel Lubawy / Szkoła Podstawowa im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj przypada rocznica Chrztu Polski. Przełomowe wydarzenie

Chrzest księcia Mieszka I to przełomowe wydarzenie #w dziejach państwa i narodu polskiego, uznawane za symboliczny początek polskiej państwowości. Chrzest miał także fundamentalne znaczenie polityczne, kulturowe i tożsamościowe – wprowadził rodzące się wówczas państwo polskie w krąg cywilizacyjny Europy Zachodniej. Za symboliczną datę Chrztu Polski uznaje się Wielką Sobotę, 14 kwietnia 966 r.

(czytaj więcej)
0

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Hołd dla pomordowanych

13 kwietnia 1943 r. o zbrodni dokonanej przez# Sowietów usłyszał cały świat. Tego dnia Niemcy ogłosili informację o odkryciu w lesie pod Katyniem grobów polskich oficerów. Trzy lata wcześniej, wiosną 1940 r., na mocy decyzji najwyższych władz Związku Sowieckiego zamordowano blisko 22 tys. jeńców wojennych zatrzymanych po wkroczeniu Armii Czerwonej do Polski we wrześniu 1939 r. Byli wśród nich żołnierze Wojska Polskiego, profesorowie, lekarze, prawnicy, inżynierowie. W 2007 r. Sejm RP ustanowił 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

(czytaj więcej)