Dziś mamy 2 grudnia 2023, sobota, imieniny obchodzą:

28 września 2023

"Bitwa o remizy”. Doposażenie dla gmin o najwyższej frekwencji wyborczej

fot. kpt. Tomasz Banaczkowski, Ministerstwo Klimatu i Środowiska

fot. kpt. Tomasz Banaczkowski, Ministerstwo Klimatu i Środowiska

W każdym powiecie (z wyłączeniem miast na prawach powiatu) gmina do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją #w wyborach do Sejmu i Senatu, otrzyma 1 milion złotych dotacji na termomodernizację, remont i wyposażenie remizy strażackiej.

To profrekwencyjna inicjatywa Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, o której poinformowali na konferencji prasowej w Komendzie Głównej PSP, minister klimatu i środowiska Pani Anna Moskwa oraz komendant główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Andrzej Bartkowiak.

Gen. brygadier Andrzej Bartkowiak komendant główny PSP podczas konferencji podkreślił:

"Z dumą mogę ogłosić dziś z Panią Minister ten wielki program, który łączy element wsparcia tych, którzy na co dzień nas ratują ale też element demokracji. Do każdego powiatu trafi 1 mln zł - do tej gminy, która będzie miała największą frekwencję wyborczą! Ponad 300 mln zł trafi do OSP, żeby ich remizy stały się jeszcze bardziej nowoczesne bo samochody już są , sprzętu jest bardzo dużo ale cały czas musimy pamiętać że w tych remizach przebywają ludzie i muszą pełnić służbę w jak najlepszych warunkach. "

Szanowni Pańwtwo: Bitwa o remizy – zapraszamy do frekwencji! "- dodał na zakończenie swojego przemówienia.

"Remizy ochotniczych straży pożarnych (OSP) to centrum aktywności społecznej w gminach. To miejsce spotkań mieszkańców, kół gospodyń wiejskich, sołtysów czy strażaków. W ostatnich latach doposażyliśmy OSP w całej Polsce w ponad 3700 wozów ratowniczo – gaśniczych i niezbędny sprzęt. Teraz priorytetem jest unowocześnienie strażnic. Tak, aby w każdym zakątku Polski rozwijać takie lokalne miejsca obywatelskiej aktywności” – podkreśliła minister klimatu i środowiska Pani Anna Moskwa.

"Zwracamy się do starostów, wójtów, burmistrzów i radnych z wszystkich opcji politycznych z prośbą o to, aby walczyć o jak najwyższą frekwencję w wyborach do Sejmu i Senatu 15 października 2023 r. Aby zachęcić do udziału, przygotowaliśmy ogólnopolską akcję profrekwencyjną" – dodała minister Anna Moskwa.

 • Gmina do 20 tys. mieszkańców, w której frekwencja wyborcza będzie najwyższa w powiecie, otrzyma środki na sfinansowanie modernizacji strażnicy OSP. Dzięki tym funduszom możliwa będzie kompleksowa termomodernizacja remizy, wymiana źródła ciepła na niskoemisyjne, instalacja OZE, remont i doposażenie w niezbędny sprzęt. Wartość dofinansowania dla jednej remizy to nawet 1 milion złotych.
 • Dotacje dla jednostek ochotniczych straży pożarnych będą realizowane w roku 2024, zgodnie z procedurami określonymi przez Ministra Klimatu i Środowiska w ramach właściwego programu priorytetowego Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji (reprezentowanego przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej).

Źródło: KGPSP

Oceń artykuł: 12 18

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (11) Zgłoś naruszenie zasad

  • 6 (12)

  pisnaklo.pl, w dniu 28-09-2023 12:09:12 napisał:

  Niech Morawiecki dorzuci flaszkę za głosowanie, a obajtek 20L disla. I tak normalnych ludzi tym nie przekupicie

  odpowiedz

  • 7 (11)

  heldbaum54, w dniu 28-09-2023 12:49:21 napisał:

  I znowu ku....wa rozdają Nasze jak Swoje. Po prostu ręce opadają.

  odpowiedz

  • 6 (12)

  s, w dniu 28-09-2023 12:58:04 napisał:

  Każda służba mundurowa powinna być "a polityczna".

  odpowiedz

  • 2 (6)

  2646, w dniu 28-09-2023 13:44:56 napisał:

  A to już wozów nie rozdają?

  odpowiedz

  • -1 (3)

  5949, w dniu 28-09-2023 13:49:28 napisał:

  Dąbrowa Górnicza rulez

  odpowiedz

  • 4 (10)

  Janusz, w dniu 28-09-2023 15:46:45 napisał:

  W ten o to sposób strażacy jako służba mundurowa tracą szacunek który mieli.

  odpowiedz

  • 4 (10)

  Krytyk Społeczny, w dniu 28-09-2023 17:25:09 napisał:

  Czyli jednak...korupcja polityczna,płatna protekcja-? Za rządów tej władzy bezprawie-szczególnie teraz stało się normą.Oni już się z tym nawet nie kryją i publicznie głoszą,że nie zamierzają przestrzegać żadnych wyroków,żadnych nakazów.Anarchia w"majestacie prawa" Dokąd my zmierzamy skoro najważniejsze osoby w państwie podważają publicznie w swoich wypowiedziach zasadność prawa i przymusu wynikającego z tego prawa.

  odpowiedz

  • 2 (8)

  Nakielski obserwator. , w dniu 28-09-2023 19:51:58 napisał:

  Dotacja z naszych podatków. Łaskawcy. A potem jak gmina dołoży drugie tyle. Wyremontuje, wybuduje, oni będą się promować jak np. w tym spocie dotczacym biblioteki i centrum targowego... co zrobiło pis. Cynizm do kwadratu

  odpowiedz

  • 0 (6)

  zorro, w dniu 28-09-2023 20:38:10 napisał:

  szkoda slow. jak nie dofinasowanie na modernizacje(zabytkowego) urzedu gminy to walka o strazakow, tak PIS pozyskuje sobie wyborcow z naszych pieniedzy. Juz w latach 70 ubieglego wieku tak bylo i jak to sie skonczylo wszyscy wiedza ale nic nas to nie nauczylo

  odpowiedz

  • 5 (9)

  Jeb... PiS , w dniu 28-09-2023 21:38:51 napisał:

  Pamiętacie kartonowe czeki z wyborów prezydenckich, ile z tych czeków dostaliście?, pytam ile!?

  odpowiedz

  • 0 (4)

  Ja, w dniu 29-09-2023 07:27:32 napisał:

  Z własnej kieszeni tego nie biorą to pieniądze które okradają Polaków Trzeba pogonić tam gdzie ich miejsce

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie z HACCP
59PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
159PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
0

"Aktywny Dzisiaj dla Zdrowia w Przyszłości". Nowa edycja programu

W 2024 roku ruszy kolejna edycja programu WF z AWF#. Inicjatywa jest realizowana we współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Na realizację zadania przeznaczymy blisko 30 mln zł. Projekt jest poświęcony szeroko rozumianej profilaktyce prozdrowotnej.

(czytaj więcej)
0

Znaczny wzrost liczby studentów z Ukrainy. Najnowszy raport OPI

Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI) opublikował #na portalu RAD-on najnowszy raport „Cudzoziemcy na uczelniach w Polsce”. Publikacja ta zawiera dane za rok akademicki 2022/2023. Tym razem najnowszą edycję raportu ekspertki i eksperci z Laboratorium Baz Danych i Systemów Analityki Biznesowej w OPI uzupełnili o dodatkowy rozdział dotyczący studentów z Ukrainy. Agresja Rosji na naszego sąsiada spowodowała wzrost liczby ludności pochodzenia ukraińskiego w Polsce, co wpłynęło także na zainteresowanie cudzoziemców ofertą edukacyjną polskich uczelni. W roku akademickim 2022/2023 liczba studentów z Ukrainy wzrosła aż o ponad 12 119 osób. Jest ich już obecnie 48 150 osób.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.

(czytaj więcej)