Dziś mamy 9 grudnia 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

21 października 2021

Ciekawe zajęcia w przedszkolu. Dzieci gościły leśników

fot. pow.

fot. pow.

18 października obchodziliśmy Przedszkolny Dzień Drzewa.

Święto Drzewa jest elementem programu edukacji ekologicznej Klubu Gaja realizowanego od 2002 roku w Polsce, to ogólnopolska akcja sadzenia drzew i promowania postaw proekologicznych co roku w październiku.

Tego dnia do przedszkola przybyli zaproszeni leśnicy z Nadleśnictwa Szubin, którzy we wszystkich grupach przeprowadzili zajęcia edukacyjne związane z tematyką drzew. Dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Przedszkolaki poznały również etapy wzrastania drzewa, utrwaliły rodzaje i nawy drzew. Przedszkolaki otrzymały drzewko – świerk, który zostanie posadzony w ogrodzie przedszkolnym. Za wykonane wspólnie z rodzicami i dziadkami karmniki oraz domki dla owadów, przedszkolakom zostały wręczone dyplomy i upominki. Następnie dzieci udały się do ogrodu przedszkolnego, gdzie czekały na nie zadania ukryte na drzewach w kolorowych kopertach. Na koniec złożyły uroczystą przysięgę: Obiecujemy zawsze dbać o wszystkie drzewa!. Po południu w salach dzieci wykonały w zespołach lub indywidualnie drzewa wg instrukcji daltońskiej.

Materiał: Izabela Kaszewska, Wioletta Wojtalewicz -Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Golonka tylna
6,99PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Filet z kurczaka
14,99 PLN
0

Większość Polaków nie może pozwolić sobie na beztroskie gwiazdkowe zakupy

W tym roku ostrożnie podchodzimy do# planowania świątecznych wydatków. Aż połowa respondentów Barometru Providenta, od lat przeprowadzanego na przełomie października i listopada, nie potrafi jeszcze oszacować, ile może kosztować tegoroczna Gwiazdka.

(czytaj więcej)
0

W święta każdy może być dzieckiem! Przygotuj je z rodziną

Chyba wszyscy kochamy święta Bożego Narodzenia. Dlatego chcemy, by# ich magia zagościła w naszych domach na długo przed wigilią. Atmosferę świąt możemy wyczarować już na początku grudnia, spędzając czas w sposób twórczy i oryginalny. Odrobina fantazji wystarczy, by kuchnia zamieniła się w krainę pełną przygód i aromatów, przywołujących najmilsze wspomnienia z dzieciństwa.

(czytaj więcej)
0

Co 3. Polak pożycza pieniądze, by opłacić rachunki. Czekają nas święta na kredyt?

Jak wynika z najnowszego badania# Intrum ”European Consumer Payment Report 2021”, pandemia obniżyła dochody aż 46 proc. konsumentów w naszym kraju, co z kolei wpłynęło na zdolność Polaków do terminowego wywiązywania się ze zobowiązań finansowych.

(czytaj więcej)
0

Czy fotowoltaika będzie się jeszcze opłacać?

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV# Inwestycja w fotowoltaikę, dzięki udanym rządowym programom pomocowym, była gwarantem optymalizacji rachunków za energię elektryczną dla 700 tys. gospodarstw domowych, a przyszłości miała dotyczyć aż 3 mln rodzin.

(czytaj więcej)