Dziś mamy 25 listopada 2020, środa, imieniny obchodzą:

21 października 2020

CodeWeek 2020. W szkole przeprowadzono zajęcia z kodowaniem

fot. A. Kasprzak

fot. A. Kasprzak

I Liceum Ogólnokształcące w Szubinie przystąpiło do EU CodeWeek, czyli Europejskiego #Tygodnia Kodowania, który trwa od 10-25 października 2020r. CodeWeek to międzynarodowa inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród dzieci i młodzieży w ciekawy i nietypowy sposób.

W szkole odbyły się 3 zgłoszone projekty: „Zakodowane lektury” – inicjatywa biblioteki szkolnej, „Najpiękniejsze miejsca w Niemczech w kodach QR” – projekt kl. II g na lekcji j. niemieckiego oraz „Sport z Cody Roby” realizowany na zajęciach wych. fizycznego. W CoodeWeek zaangażowały się nauczycielki A. Kasprzak, A. Marchlewska oraz K. Bethke, które przygotowały i przeprowadziły zajęcia z kodowaniem.

Materiał: A. Kasprzak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)