Dziś mamy 29 marca 2023, środa, imieniny obchodzą:

01 lutego 2023

Ćwiczenia w ramach Trafionych Ferii. Sympatyczna atmosfera i odwiedziny

fot. powierzone

fot. powierzone

Drugi dzień zmagań w ramach "Trafionych ferii" obejmował: uciśnięcia ratownicze na poszkodowanym dorosłym, rozkładanie i składanie #karabinku szkoleniowego AK, doskonalenie techniki i wykonywanie czynności na czas, ubierania kamuflażu i wykonanie kamuflażu na twarzy oraz pokonywanie toru przeszkód na sali gimnastycznej.

Dzięki sprzyjającej pogodzie mieliśmy okazję przeprowadzić marsze taktyczne na boisku wewnętrznym szkoły.

Zmaganiom towarzyszyła sympatyczna atmosfera rywalizacji wraz z dopingiem wśród własnych członków drużyn w poszczególnych konkurencjach. Uczestnicy w równym stopniu wykazali się naprawdę dużymi umiejętnościami w poszczególnych konkurencjach, wszystkie drużyny uzyskały taką samą ilość punktów w pierwszych czterech konkurencjach. Jutrzejszy dzień zapowiada się jeszcze bardziej obfity w rywalizacje pomiędzy drużynami, bo zaczynamy pierwsze strzały na strzelnicach.
Dziś podczas ćwiczeń odwiedzili nas: Starosta Nakielski pan Tadeusz Sobol, Dyrektor Wydziału Edukacji Pani Ewa Szłapa oraz Pan Andrzej Tomczyk – przyjaciel szkoły.

Wiedzą podczas zajęć dzielili się: Izabella Bodnar, Witold Błasiak, Mateusz Smoliński i ks. Krzysztof Barczyński. Wsparcia udzielili kadeci: Klasa II OPW Marta Witkowska, Hubert Gwit, Wiktor Dominiak, Magda Zielińska, Julia Różańska, Klasa I OPW Julia Maras, Roksana Habera, Agata Kaizer, Błażej Chełminiak, Bartek Moraczewski, Filip Wilkowski, Wojtek Muzolf, Marek Jaśkowiak, Piotr Wełnicki, Mikołaj Baczyński ITEW Laura Smolińska, Bartek Baran.

Przypominamy, że przez czas trwania ferii dostępna jest dla wszystkich zainteresowanych wystawa „100 odbiorników na 100 urodziny” prezentująca dorobek techniczny firmy ELTRA.

Materiał: Mateusz Smoliński / Zespół Szkół w Szubinie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)