Dziś mamy 15 sierpnia 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

28 czerwca 2022

Czym zajmuje się technik technologii szkła?

Zawody techniczne mogą wiązać się z obróbką różnych materiałów. Przykładem jest technik technologii szkła, który zajmuje się# wytwarzaniem najróżniejszych produktów na bazie szkła. Osoby pracujące w tej profesji nie powinny mieć problemu ze znalezieniem dobrze płatnej posady.

Oferty pracy dla techników technologii szkła

Na internetowym portalu Pracuj.pl często ukazują się ogłoszenia dedykowane technikom technologii szkła. Są one wystawiane przede wszystkim przez huty oraz najróżniejsze przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją szklanych wyrobów. Pracę proponują między innymi producenci bombek choinkowych i innych artykułów dekoracyjnych. Technik technologii szkła może także zdecydować się na rozpoczęcie kariery w laboratorium badawczym, w którym byłby odpowiedzialny za wytwarzanie naczyń do badań chemicznych.

Obowiązki zawodowe technika technologii szkła

W tym zawodzie kluczowym obowiązkiem jest wytwarzanie najróżniejszych wyrobów ze szkła. Osoba pracująca w tej profesji zazwyczaj zajmuje się sporządzaniem odpowiedniej masy szklarskiej, na przykład poprzez wytapianie. Technik technologii szkła może także nadzorować mechaniczne procesy wytwarzania tego surowca. Jest odpowiedzialny za formowanie masy w konkretne kształty, przestrzegając ustalonych odgórnie parametrów. Do jego obowiązków zawodowych może również należeć ozdabianie gotowych wyrobów ze szkła, z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi do dekorowania.

Jaki powinien być technik technologii szkła?

Na stanowisku technika technologii szkła najlepiej odnajdują się osoby o umiejętnościach organizacyjnych, które wiedzą, jak zaplanować w czasie przygotowywanie masy szklanej i wyrabianie na jej podstawie konkretnych produktów. W tym zawodzie przydatne okażą się zdolności manualne i zmysł artystyczny – szczególnie w przypadku prac związanych z dekorowaniem szklanych powierzchni. Technik technologii szkła powinien być przygotowany na pracę zmianową, ponieważ taki tryb obowiązuje w większości dużych zakładów produkcyjnych.

Podsumowanie

Zawód technika technologii szkła może otworzyć drzwi do kariery również w innych profesjach. Osoby z doświadczeniem na tym stanowisku świetnie sprawdzą się chociażby jako specjaliści od technologii ceramicznej, decydując się na współpracę z wybranym zakładem ceramicznym.

 

Materiał Partnera - Artykuł Sponsorowany

Oceń artykuł: 2 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak uczyć rodziców w zakresie opieki nad noworodkiem? Porady położnej

Narodziny dziecka są dużym wydarzeniem#. Dla przyszłych rodziców brak wiedzy i umiejętności związanych z obserwacją i pielęgnacją jest dużym stresem i wyzwaniem. Prowadzona edukacja przedporodowa, okołoporodowa i poporodowa przez szkołę rodzenia czy położną środowiskową ma niebagatelne znaczenie w przygotowaniu rodziców do zupełnie nowej roli. O opiece nad maluszkiem i jego pielęgnacji opowiada Urszula Piskorska, zwyciężczyni 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Drożyzna w Polsce. Czy Spółdzielnie Mieszkaniowe czeka kryzys?

Drożyzna jest widoczna nie tylko na paragonach w sklepach.# Rosnące koszty kredytów, a także transportu czy usług spędzają sen z oczu Polaków. W trudnej sytuacji są mieszkańcy wspólnot czy Spółdzielni Mieszkaniowych. Ci już dzisiaj drżą na myśl o rosnących rachunkach i obawiają się nadchodzącego sezonu grzewczego. Rosną opłaty za energię elektryczną, sukcesywnie wzrasta wysokość czynszu, a także koszty wywozu odpadów. Część Spółdzielni Mieszkaniowych już dziś próbuje się zabezpieczyć przed wysokimi rachunkami za ogrzewanie i inwestuje w odnawialne źródła energii.

(czytaj więcej)
0

3 popularne cyberoszustwa finansowe, przez które możesz wpaść w długi. Sprawdź, jak się przed nimi u

Według danych zebranych na zlecenie BIK, aż 84% Polaków obawia# się wykorzystania swoich personaliów w wyniku wycieku, a 54% boi się wyłudzenia pieniędzy spowodowanego kradzieżą danych[1]. Te obawy są jak najbardziej uzasadnione, szczególnie teraz, gdy trwają wakacje, i gdy cieszymy się beztroskim, zasłużonym wypoczynkiem. Oszuści jednak nie mają urlopu i wciąż szukają coraz to nowych sposobów na to, by zdobyć dostęp do naszych danych… i pieniędzy. I choć mogłoby się wydawać, że nasza świadomość jako użytkowników Internetu – a co za tym idzie, także ostrożność – powinny być coraz większe, to często wystarczy, że cyberprzestępcy nieznacznie zmodyfikują swoje wcześniejsze metody, a kolejne osoby tracą swoje oszczędności albo popadają w długi. Wciąż najczęstszą (i niestety bardzo skuteczną) metodą oszustwa są różne odmiany phisingu, czyli podszywania się pod inną osobę lub instytucję, czego doświadczyło już 34% badanych Polaków[2].To właśnie tę od lat znaną metodę wykorzystał oszust z Rybnika, który zarabiał na swoich ofiarach, „sprzedając” płatny dostęp do stron internetowych oferujących fałszywe pożyczki. Mężczyzna wyłudził łącznie prawie 6 mln zł i oszukał ponad 40 tys. osób![3] Aktualnie często spotykanymi atakami są także te wykorzystujące wizerunek Ministerstwa Finansów czy PGE. Przez brak ostrożności albo niewiedzę możemy w ich wyniku stracić nie tylko bieżące środki z konta, ale i dane, na które przestępcy mogą zaciągnąć kredyt lub pożyczkę w naszym imieniu. Na czym dokładnie polegają popularne w ostatnich miesiącach metody wyłudzeń i jak się przed nimi bronić? O tym w kolejnym materiale Intrum ,,Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)