Dziś mamy 15 kwietnia 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

02 kwietnia 2024

Diagnostyka narządowa, pracownie i gabinety. Powstanie nowoczesny ośrodek

fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKP

fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKP

Segment diagnostyczny bydgoskiego Wojewódzkiego Szpitala #Dziecięcego wzbogaci się o supernowoczesny Ośrodek Diagnostyki Narządowej z dwiema pracowniami rezonansowymi i pracownią cytometrii oraz gabinetami endoskopii i USG. Umowę w tej sprawie podpisano dziś (2 kwietnia) w obecności marszałka Piotra Całbeckiego i wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego.

- Ta inwestycja to kolejny krok w rozwoju placówki, która od lat jest jedną z najlepszych tego typu lecznic w kraju. Nie spoczywamy na laurach, inwestujemy, by utrzymać obecny wysoki poziom diagnostyki i leczenia. W medycynie nie ma zakończonych projektów. Szpitale, zwłaszcza te najważniejsze w regionie, muszą być stale modernizowane, co oznacza zakupy sprzętu i aparatury medycznej najnowszej generacji, a także rozbudowę szpitalnych kompleksów  – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Inwestycja obejmuje budowę trzykondygnacyjnego nowego budynku (3,5 tys. metrów kwadratowych powierzchni użytkowej), w którym zostaną ulokowane wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt pracownie diagnostyczne (dwie pracownie rezonansowe, pracownia cytometrii i pracownia endoskopowa oraz przeniesiona z istniejącego budynku pracowania USG), a także dwupoziomowego podziemnego parkingu na 93 miejsca. Koszt całości to 77 mln złotych. Samo wyposażenie, w tym nowoczesna aparatura do wielonarządowej diagnosty obrazowej, będzie kosztowało 41 mln złotych. Finansowanie opiera się o kredyt preferencyjny z Europejskiego Banku Inwestycyjnego i nasz program regionalny perspektywy 2021-2027.

Przygotowania do budowy zostały zapięte na ostatni guzik, całość dokumentacji projektowej jest gotowa. Marszałkowska spółka celowa Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne - dzisiejsza umowa dotyczy właśnie jej udziału w procesie inwestycyjnym -  wkrótce ogłosi przetarg, który wyłoni wykonawcę. Rozpoczęcie robót budowlanych, które potrwają 2 lata, najprawdopodobniej w 3-4 kwartale tego roku.

Materiał: Beata Krzemińska / rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 11 15

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Ja, w dniu 02-04-2024 18:03:31 napisał:

    Nowoczesny ośrodek ,? co to zmniejszy kolejki wątpię teraz czekałem 4 miesiaące za rezonansem śmiech żenada .

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Pamiątka A4
20,00 zł PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Konstrukcje stalowe
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj przypada rocznica Chrztu Polski. Przełomowe wydarzenie

Chrzest księcia Mieszka I to przełomowe wydarzenie #w dziejach państwa i narodu polskiego, uznawane za symboliczny początek polskiej państwowości. Chrzest miał także fundamentalne znaczenie polityczne, kulturowe i tożsamościowe – wprowadził rodzące się wówczas państwo polskie w krąg cywilizacyjny Europy Zachodniej. Za symboliczną datę Chrztu Polski uznaje się Wielką Sobotę, 14 kwietnia 966 r.

(czytaj więcej)
0

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Hołd dla pomordowanych

13 kwietnia 1943 r. o zbrodni dokonanej przez# Sowietów usłyszał cały świat. Tego dnia Niemcy ogłosili informację o odkryciu w lesie pod Katyniem grobów polskich oficerów. Trzy lata wcześniej, wiosną 1940 r., na mocy decyzji najwyższych władz Związku Sowieckiego zamordowano blisko 22 tys. jeńców wojennych zatrzymanych po wkroczeniu Armii Czerwonej do Polski we wrześniu 1939 r. Byli wśród nich żołnierze Wojska Polskiego, profesorowie, lekarze, prawnicy, inżynierowie. W 2007 r. Sejm RP ustanowił 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

(czytaj więcej)