Diecezjalny turniej piłki nożnej. Zagrali uczniowie szkół podstawowych

fot. Cezary Weynert, Tobiasz Proch, Nikodem Proch
Hala sportowa Szkoły Podstawowej #nr 64 w Bydgoszczy była miejscem diecezjalnego turnieju piłki nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza.
W zawodach uczestniczyło pięć drużyn, złożonych z zawodników szkół podstawowych. – Święty Jan Paweł II powiedział: „Sport jest z pewnością jednym z ważnych zjawisk, zdolnym przekazywać bardzo głębokie wartości”. I mówił dalej, że „sport ujawnia bowiem nie tylko bogate możliwości fizyczne człowieka, ale także jego zdolności intelektualne i duchowe…”. My te słowa przekładamy na czyny, ciesząc się z obecności zawodników – powiedzieli księża Michał Zawartowski i Robert Szczepański.
Diecezjalni duszpasterze sportu podziękowali uczestnikom i ich osobom towarzyszącym, wśród których są księża. – Sport to nasze hobby. To w pewnym sensie walka o dobre wyniki, poprzedzona treningami. Cieszymy się, że jesteśmy na turnieju. Poszło nam super i wygraliśmy – powiedzieli Salwin Cyzio i Krzysztof Białkowski z bydgoskiej parafii NMP Matki Kościoła.
To ta drużyna zajęła pierwsze miejsce w diecezjalnym turnieju. Kolejne miejsca zajęły drużyny z parafii św. Kazimierza w Łochowie, św. Urszuli Ledóchowskiej w Bydgoszczy, Wniebowstąpienia Pańskiego w Bydgoszczy oraz św. Łukasza Ewangelisty i św. Rity w Bydgoszczy. Najlepszym bramkarzem został Ryszard Magierowski, a zawodnikiem Paweł Magierowski – oboje z parafii NMP Matki Kościoła.
Materiał: Marcin Jarzembowski / Diecezja Bydgoska
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria









Czytaj również
- Gminne mistrzostwa. Rywalizacja drużyn w piłce ręcznej
- Kolejny udany trening. Śnieg nie jest dla nich przeszkodą
- W planach mecze wyjazdowe. Szachiści zagrają w Łubiace i Inowrocławiu
- Ostatni sprawdzian na świeżym powietrzu. Sparing w Sadkach
- VIII Cykl Noworocznych Turniejów Pelikan Szubin CUP 2024. Startują zapisy
"Aktywny Dzisiaj dla Zdrowia w Przyszłości". Nowa edycja programu

W 2024 roku ruszy kolejna edycja programu WF z AWF#. Inicjatywa jest realizowana we współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Na realizację zadania przeznaczymy blisko 30 mln zł. Projekt jest poświęcony szeroko rozumianej profilaktyce prozdrowotnej.
(czytaj więcej)Znaczny wzrost liczby studentów z Ukrainy. Najnowszy raport OPI

Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI) opublikował #na portalu RAD-on najnowszy raport „Cudzoziemcy na uczelniach w Polsce”. Publikacja ta zawiera dane za rok akademicki 2022/2023. Tym razem najnowszą edycję raportu ekspertki i eksperci z Laboratorium Baz Danych i Systemów Analityki Biznesowej w OPI uzupełnili o dodatkowy rozdział dotyczący studentów z Ukrainy. Agresja Rosji na naszego sąsiada spowodowała wzrost liczby ludności pochodzenia ukraińskiego w Polsce, co wpłynęło także na zainteresowanie cudzoziemców ofertą edukacyjną polskich uczelni. W roku akademickim 2022/2023 liczba studentów z Ukrainy wzrosła aż o ponad 12 119 osób. Jest ich już obecnie 48 150 osób.
(czytaj więcej)Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.
(czytaj więcej)Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.
(czytaj więcej)