Dziś mamy 3 lipca 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

23 czerwca 2022

Dla dzieci i młodzieży. Propagowano elementy ratownictwa

fot. pow.

fot. pow.

Jednostka Ratownictwa Specjalnego w Kowalewku od wczesnej wiosny #jest zaangażowana w organizację zajęć integracyjnych oraz szkoleniowych dla dzieci i młodzieży zarówno z terenu powiatu nakielskiego jak również z innych obszarów województwa kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego. Głównym celem prowadzonych zajęć jest integracja na świeżym powietrzu oraz propagowanie elementów ratownictwa i zachowań prewencyjnych w trakcie codziennych obowiązków oraz zbliżających się wakacji.

W ramach praktyk szkolnych w działania na rzecz bezpieczeństwa powszechnego została również zaangażowana młodzież z klas o profilu wojskowym z Mroczy i Szubina.

Dzieci i młodzież z placówek oświatowych poznają tajniki pierwszej pomocy, bezpiecznego zachowania się nad zbiornikami wodnymi, a także ochrony przeciwpożarowej. Koordynatorem tego projektu są dowódca JOT JRS Maciej Studziński oraz rat.spec. Marek Kończewski, którzy czuwają nad całością prowadzonych zajęć i ich rzetelnym wykonaniem.
Ważnym i nieodzownym elementem prowadzonych zajęć jest także sport poprzez który młodzież może rozwijać swoje pasje oraz tężyznę fizyczną. W działania te na stałe wpisał się Rajd Rowerowy Szkoły Podstawowej z Laskownicy, gdzie pieczę nad organizacją i współpracą trzyma Pan Robert Koniec.

W trakcie prowadzonych zajęć sportowych jest również stały element czyli strzelectwo sportowe, gdzie dzięki wsparciu JRS przy wykorzystaniu potencjału kadrowo sprzętowego realizowany jest program strzelań małokalibrowych oraz rozpowszechnianie dyscypliny olimpijskiej jaką jest strzelectwo sportowe. Nad całością tego aspektu czuwają instruktorzy Robert Światłowski i Łukasz Faltyński, którzy na bieżąco prowadzą zajęcia na strzelnicy sportowej w Kowalewku, przygotowując strzelców do egzaminów na patent strzelecki, oraz doskonaląc umiejętności strzeleckie zawodników.

Jednostka Ratownictwa Specjalnego w ramach podpisanych porozumień współpracuje również z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sadkach, co owocuje szerokimi działaniami dla dzieci zarówno z Gminy Sadki jak i z terenu Gminy Kcynia. Dzięki zaangażowaniu zespołu animatorów między innymi Pani Magdaleny Sobieckiej oraz Pani dyrektor Iwonie Biniak najmłodsi mają okazję w oparciu o bazę szkoleniową JRS realizować wiele projektów dla najmłodszych.

Efektami porozumień można wskazać szereg przedsięwzięć takich jak przeprowadzony w ubiegłą niedzielę piknik rodzinny w Kowalewku, gdzie było mnóstwo atrakcji, które zapewnił zarówno GOK Sadki jak również Strzelnica Kowalewko JRS oraz Panią Sołtys Alicja Woźniak wraz z Radą Sołecką.

W kolejnych dniach strzelnicę w Kowalewku odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej im.ks.dr Bolesława Domańskiego z Zakrzewa, a dokładnie klasa 7c z Panią Olgą Bermes i Panem Piotrem Hallek.

A to nie koniec zajęć najbliższym czasie dla najmłodszych.

Realizacja wszelkich działań dla dzieci i młodzieży jest efektem wieloletniej działalności Statutowej JRS na rzecz rozpowszechniania kultury i sportu, a także działań na rzecz obronności kraju i bezpieczeństwa powszechnego.
Kadra jednostki liczy na owocną współpracę w kolejnych latach mając na względzie dobro dzieci i młodzieży oraz promocję regionu Krajny i Pałuk.

Materiał: JRS Kowalewko

Oceń artykuł: 1 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (2)

  Kret, w dniu 24-06-2022 10:33:33 napisał:

  Lanserzy zupełnie niepotrzebnie w naszej gminie.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  hhhh, w dniu 24-06-2022 11:01:22 napisał:

  ta cała jednostka działa mi na nerwy! cwaniaczki do rozwiązania i tyle w temacie. Może gdyby burmistrz maił odwagę i radni to w końcu by temat doprowadzili do końca. były spotkania już mówiące o likwidacji tego tworu i co?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Stres w pracy oraz jego wpływ na występowanie wypadków przy pracy
49PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Ramki ślubne
39,90PLN
0

Zawód położna, to dużo więcej niż troska. Opowiada laureatka konkursu

Mówi się, że położna to najpiękniejszy zawód świata. I trudno się z tym nie zgodzić#, biorąc pod uwagę okoliczności, w jakich położna realizuje swoje zadania. Większości społeczeństwa zawód ten kojarzy się z przyjmowaniem porodów i opieką nad noworodkami. Natomiast zakres zadań, jakie położna może realizować i kompetencji, które posiada jest zdecydowanie szerszy. O zawodzie położnej, o tym, co zrobić, żeby nią zostać i o możliwościach jakie daje praca położnej pisze Małgorzata Drężek Skrzeszewska – laureatka 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)
0

Wakacje z psem i kotem. Jak dbamy o pupila w podróży?

Zaczęły się wakacje, okres relaksu i miłych chwil z rodziną i przyjaciółmi,# do których bez wątpienia zaliczamy nasze czworonogi. Ogólnopolskie badanie ,,Wyjazdy urlopowe Polaków a opieka nad zwierzętami” zrealizowane na zlecenie firmy Mars Polska pokazuje, jak polscy opiekunowie psów i kotów organizują opiekę nad swoimi czworonogami, planując wyjazdy wypoczynkowe. Okazuje się, że podczas wakacyjnych podróży częściej towarzyszą nam psy, a 68% ich opiekunów jest bardziej szczęśliwych, gdy spędza urlop ze swoim ulubieńcem. Z kolei koty w większości zostają w domach, ponieważ źle znoszą podróż (79%) i zmianę otoczenia (78%).

(czytaj więcej)