Droga Krzyżowa przeszła ulicami. Wspólna modlitwa mieszkańców

fot. LZ
W piątkowy wieczór, 11 kwietnia, w atmosferze skupienia i modlitwy, ulicami Szubina przeszła droga krzyżowa.
Nabożeństwo rozpoczęło się o godzinie 19:00 w kościele pw. św. Andrzeja Boboli, a zakończyło przy świątyni pw. św. Marcina. Wydarzenie zgromadziło licznych wiernych z całego miasta, którzy wspólnie przeżywali Misterium Męki Pańskiej.
Tegoroczną Drogę Krzyżową poprowadzili księża ze wszystkich szubińskich parafii, jednocząc wspólnoty w modlitewnym duchu Wielkiego Postu. Procesja przeszła głównymi ulicami miasta, zatrzymując się przy czternastu stacjach symbolizujących kolejne etapy męki Jezusa Chrystusa.
Wierni nieśli krzyż ulicami miasta, przechodząc w ciszy i skupieniu. Modlitwy, rozważania i pieśni pasyjne niosły się po ulicach, tworząc przejmującą atmosferę duchowej refleksji. W wydarzeniu udział wzięły również grupy parafialne, młodzież, dzieci, przedstawiciele wspólnot parafialnych oraz mieszkańcy, którzy pragnęli publicznie zamanifestować swoją wiarę.
Mimo chłodnego wieczoru, frekwencja dopisała, a liczne osoby towarzyszyły procesji aż do jej zakończenia przy kościele pw. św. Marcina, gdzie wspólna modlitwa zakończyła nabożeństwo.
Galeria












































Czytaj również
Dodaj komentarz
Śmigus-dyngus. Symboliczne budzenie przyrody do życia

Poniedziałek Wielkanocny nie ma szczególnego #rytu liturgicznego, za to ten drugi dzień Świąt ma bogatą obrzędowość ludową. Zwany jest również Lanym Poniedziałkiem, dniem świętego Lejka, oblewanką, polewanką albo po prostu śmigusem-dyngusem.
(czytaj więcej)Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.
(czytaj więcej)Człowiek z pasją. Stanisław Gill i jego zachwycające prace z zapałek

Ludzi utalentowanych w powiecie nakielskim nie brakuje.# Jedni ochoczo dzielą się ze światem swoją pasją, jednakże są również tacy, którzy oddają się jej wyłącznie w domowym zaciszu i nie szukają większego rozgłosu. Bez wątpienia do grona takich osób zalicza się pochodzący z Mroczy Stanisław Gill.
(czytaj więcej)Tradycje wielkanocne. Dominuje symbolika zwycięstwa życia nad śmiercią

Wielki Tydzień i Wielkanoc to czas obrzędów# religijnych związanych ze śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. Cykl świąteczny rozpoczyna Niedziela Palmowa, a kończy śmigus dyngus w Wielkanocny Poniedziałek.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!