Dziś mamy 15 sierpnia 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

04 sierpnia 2022

Drożej za podróż pociągiem. Ceny biletów w górę

fot. archiwum

fot. archiwum

Zgodnie z ustawą o publicznym transporcie zbiorowym, to organizatorzy transportu kolejowego w # poszczególnych województwach, czyli Urzędy Marszałkowskie, ustalają wysokość opłat za przewóz pociągami regionalnymi. Modyfikacja cen biletów od 1 sierpnia br. została wprowadzona właśnie w związku z decyzją organizatorów przewozów, czyli Urzędów Marszałkowskich w ogólnopolskiej taryfie POLREGIO oraz u kilku innych kolejowych przewoźników samorządowych.

Od 1 sierpnia ceny biletów zmienią się średnio o 15%, co oznacza, że najtańszy normalny bilet w taryfie ogólnopolskiej  w strefie do 5 km zamiast 4,90 zł będzie kosztować 5,60 zł.

W POLREGIO, równolegle do taryfy ogólnopolskiej, obowiązują także taryfy wojewódzkie. W przypadku niektórych z nich również, w związku z decyzją organizatorów przewozów wprowadzone już zostały wcześniej lub wprowadzone będą od 1 sierpnia modyfikacje cen biletów.

Należy zaznaczyć, że cena biletów kupowanych w kanałach elektronicznych, czyli aplikacjach mobilnych i poprzez platformy internetowe  w taryfie pomorskiej oraz kujawsko-pomorskiej nie zmieni się o 15%, a zaledwie o 7,5%. Obecnie już prawie 1/3 pasażerów POLREGIO kupuje bilety przez Internet.  

Warto również podkreślić, że POLREGIO ma w swojej ofercie wiele promocji i biletów specjalnych, które pozwalają naszym klientom skorzystać z połączeń w korzystnych cenach.

 
materiał: POLREGIO S.A. Kujawsko-Pomorski Zakład w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 0 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

  • 5 (5)

  Wiejski łzaęga, w dniu 04-08-2022 14:42:51 napisał:

  To już drugi skok kosztów przejazdów w nieco ponad pół roku. Odrabiają straty w pandemii.Wykorzystują okres wakacji.Oficjalnie oczywiście ofiarą drenażu naszych kieszeni jest "inflacja" Nią teraz wszyscy wycierają sobie gęby.

  odpowiedz

  • 4 (6)

  Lucha, w dniu 04-08-2022 15:25:57 napisał:

  I tak dużo taniej niż PKS

  odpowiedz

  • 5 (5)

  Ja, w dniu 04-08-2022 15:45:14 napisał:

  Dalsze gnębienie Polaków .Brawo

  odpowiedz

  • 0 (4)

  Alfons, w dniu 04-08-2022 16:40:09 napisał:

  To, o wiele lepiej niż PRL PKS. Jechać 407 to luksus i kierowcy kulturalni,nie to co stare z pozamykanymi oknami autobusy ,szok w ten upał,

  odpowiedz

  • 5 (5)

  Turystyka , w dniu 04-08-2022 16:53:49 napisał:

  Złodzieje zarabiają kuźwa ja Polakach

  odpowiedz

  • 0 (6)

  Pkp, w dniu 04-08-2022 17:43:56 napisał:

  Marszałek z PO zarządził podwyżkę

  odpowiedz

  • 5 (7)

  Dymitr, w dniu 04-08-2022 17:49:17 napisał:

  Wozili Ukraińców za darmo to Polaczki niech płacą

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Obraz (wym. 42x56)
39,90PLN 20,00PLN
0

Jak uczyć rodziców w zakresie opieki nad noworodkiem? Porady położnej

Narodziny dziecka są dużym wydarzeniem#. Dla przyszłych rodziców brak wiedzy i umiejętności związanych z obserwacją i pielęgnacją jest dużym stresem i wyzwaniem. Prowadzona edukacja przedporodowa, okołoporodowa i poporodowa przez szkołę rodzenia czy położną środowiskową ma niebagatelne znaczenie w przygotowaniu rodziców do zupełnie nowej roli. O opiece nad maluszkiem i jego pielęgnacji opowiada Urszula Piskorska, zwyciężczyni 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Drożyzna w Polsce. Czy Spółdzielnie Mieszkaniowe czeka kryzys?

Drożyzna jest widoczna nie tylko na paragonach w sklepach.# Rosnące koszty kredytów, a także transportu czy usług spędzają sen z oczu Polaków. W trudnej sytuacji są mieszkańcy wspólnot czy Spółdzielni Mieszkaniowych. Ci już dzisiaj drżą na myśl o rosnących rachunkach i obawiają się nadchodzącego sezonu grzewczego. Rosną opłaty za energię elektryczną, sukcesywnie wzrasta wysokość czynszu, a także koszty wywozu odpadów. Część Spółdzielni Mieszkaniowych już dziś próbuje się zabezpieczyć przed wysokimi rachunkami za ogrzewanie i inwestuje w odnawialne źródła energii.

(czytaj więcej)
0

3 popularne cyberoszustwa finansowe, przez które możesz wpaść w długi. Sprawdź, jak się przed nimi u

Według danych zebranych na zlecenie BIK, aż 84% Polaków obawia# się wykorzystania swoich personaliów w wyniku wycieku, a 54% boi się wyłudzenia pieniędzy spowodowanego kradzieżą danych[1]. Te obawy są jak najbardziej uzasadnione, szczególnie teraz, gdy trwają wakacje, i gdy cieszymy się beztroskim, zasłużonym wypoczynkiem. Oszuści jednak nie mają urlopu i wciąż szukają coraz to nowych sposobów na to, by zdobyć dostęp do naszych danych… i pieniędzy. I choć mogłoby się wydawać, że nasza świadomość jako użytkowników Internetu – a co za tym idzie, także ostrożność – powinny być coraz większe, to często wystarczy, że cyberprzestępcy nieznacznie zmodyfikują swoje wcześniejsze metody, a kolejne osoby tracą swoje oszczędności albo popadają w długi. Wciąż najczęstszą (i niestety bardzo skuteczną) metodą oszustwa są różne odmiany phisingu, czyli podszywania się pod inną osobę lub instytucję, czego doświadczyło już 34% badanych Polaków[2].To właśnie tę od lat znaną metodę wykorzystał oszust z Rybnika, który zarabiał na swoich ofiarach, „sprzedając” płatny dostęp do stron internetowych oferujących fałszywe pożyczki. Mężczyzna wyłudził łącznie prawie 6 mln zł i oszukał ponad 40 tys. osób![3] Aktualnie często spotykanymi atakami są także te wykorzystujące wizerunek Ministerstwa Finansów czy PGE. Przez brak ostrożności albo niewiedzę możemy w ich wyniku stracić nie tylko bieżące środki z konta, ale i dane, na które przestępcy mogą zaciągnąć kredyt lub pożyczkę w naszym imieniu. Na czym dokładnie polegają popularne w ostatnich miesiącach metody wyłudzeń i jak się przed nimi bronić? O tym w kolejnym materiale Intrum ,,Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)