Dziś mamy 15 kwietnia 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

02 kwietnia 2024

Druga kolejka ligowa. Drużyna spisała się wzorowo

fot. UKS Pelikan Szubin

fot. UKS Pelikan Szubin

Młodzik D1 UKS #Pelikan Szubin 2012 zagrał drugą kolejkę ligową! Tym razem naszym rywalem była drużyna Bzyki Żnin.

Do meczu podeszliśmy zmotywowani, bo wiemy, że to jedna z drużyn, która będzie liczyć się do awansu. Pierwsza połowa była ciężka dla naszej drużyny mimo wyniku 1:0. Na początku drugiej połowy szybko straciliśmy dwie bramki i przegrywaliśmy 1:2. Od 50 minuty zaczęła się fantastyczna gra naszego zespołu. Pelikan powstał z kolan i zaczął dominować w środku pola. Zespół stworzył bardzo dużo akcji, z czego dwie wpadły prosto do bramki rywali. Ostatecznie po wyrównanym pojedynku wygraliśmy 3:2. Drużyna spisała się wzorowo. Zawodnicy pokazali klasę i że potrafią gonić wynik w trudnym meczu. Widać, że chłopcy ciągle robią postępy i idą do przodu.

Ksawery Jasiński - ⚽⚽⚽

Marcel Chojnacki - A A

Mariusz Kamiński - A

Materiał: Marcin Studziński / UKS Pelikan Szubin

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj przypada rocznica Chrztu Polski. Przełomowe wydarzenie

Chrzest księcia Mieszka I to przełomowe wydarzenie #w dziejach państwa i narodu polskiego, uznawane za symboliczny początek polskiej państwowości. Chrzest miał także fundamentalne znaczenie polityczne, kulturowe i tożsamościowe – wprowadził rodzące się wówczas państwo polskie w krąg cywilizacyjny Europy Zachodniej. Za symboliczną datę Chrztu Polski uznaje się Wielką Sobotę, 14 kwietnia 966 r.

(czytaj więcej)
0

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Hołd dla pomordowanych

13 kwietnia 1943 r. o zbrodni dokonanej przez# Sowietów usłyszał cały świat. Tego dnia Niemcy ogłosili informację o odkryciu w lesie pod Katyniem grobów polskich oficerów. Trzy lata wcześniej, wiosną 1940 r., na mocy decyzji najwyższych władz Związku Sowieckiego zamordowano blisko 22 tys. jeńców wojennych zatrzymanych po wkroczeniu Armii Czerwonej do Polski we wrześniu 1939 r. Byli wśród nich żołnierze Wojska Polskiego, profesorowie, lekarze, prawnicy, inżynierowie. W 2007 r. Sejm RP ustanowił 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

(czytaj więcej)