Dziś mamy 5 sierpnia 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

03 czerwca 2021

Drzwi otwarte. Ósmoklasiści w ZSP w Samostrzelu

fot. Zuzanna Chałat, Damian Poniewierski

fot. Zuzanna Chałat, Damian Poniewierski

W środę, 2 czerwca 2021 r. już po raz kolejny uczniowie#szkół podstawowych mieli okazję wziąć udział w Drzwiach Otwartych, które zorganizował Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Samostrzelu.

Uroczystego otwarcia dokonała p. dyrektor Małgorzata Ciechanowska. Ósmoklasiści oraz ich rodzice, którzy bardzo licznie odwiedzili naszą szkołę, mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2021/ 2022, która zakłada kontynuację istniejących od lat i cieszących się zainteresowaniem kierunków kształcenia oraz uruchomienie nowych.

W kolejnym roku szkolnym pragniemy utworzyć klasy pierwsze Technikum Weterynarii, Technikum Architektury Krajobrazu, Technikum Rolniczego, Technikum Turystyki na Obszarach Wiejskich i Branżowej Szkoły I Stopnia dla rolników, ogrodników
i mechaników- operatorów pojazdów i maszyn rolniczych.

Przybyli do Samostrzela goście poznali z bliska specyfikę szkoły, mogli zwiedzać dobrze wyposażone pracownie przedmiotów zawodowych oraz wziąć udział w wielu pokazach umiejętności weterynaryjnych, rolniczych, florystycznych. Jak co roku, dużym zainteresowaniem cieszyły się różnorodne prezentacje, wystawa nowoczesnego sprzętu rolniczego, woliery z pawiami i bażantami, hotel dla owadów, pokaz zwierząt: alpak, kóz, papug, szynszyli i konia. Targom towarzyszyła miła atmosfera i słoneczna pogoda.
Warto podkreślić, że stało się to dzięki niezwykłemu zaangażowaniu uczniów, którzy w pełni udowodnili, że kierunek, który wybrali jest ich prawdziwą pasją.

Materiał: Bernadeta Sobierajska, Ewa Makowska

Autorki nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pracownicy mają mniejszą motywację. Zobacz, jak zwiększyć wydajność pracy

Jak wskazało badanie „Zdrowie psychiczne w# środowisku pracy”, pracownicy obecnie borykają się z takimi trudnościami jak brak energii do działania (51,75%), gorszy nastrój (50,31%), mniejsza motywacja (48,77%). Na dodatek aż 57% z nich zgłasza potrzebę udziału w integracji firmowej. To zatem dobry moment na organizację wydarzeń w duchu team building, które wzmocnią motywację zespołu. A przy okazji pomogą w budowaniu wizerunku marki i skuteczności przyszłych rekrutacji.

(czytaj więcej)
0

Fitness chce odzyskać formę. Niestety, na razie rosną zaległości

Ponad 112 mln zł zaległości mają przedsiębiorcy prowadzący# działalność sportową i rekreacyjną, to o jedną piątą nieopłaconych faktur i kredytów więcej niż przed pandemią – wynika z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor i bazy informacji kredytowych BIK. Wraz ze zniesieniem części ograniczeń, przyrost długów branży sportowej przyhamował, niestety nie dotyczy to klubów fitness i siłowni, które mają niemal 23 mln zł zaległości. Prowadzący te biznesy są pierwszą grupą przedsiębiorców, która złożyła pozew zbiorowy o odszkodowania przeciwko Skarbowi Państwa.

(czytaj więcej)
0

W naszej diecie nie może zabraknąć warzyw. Smaczne, zdrowe i tanie dania

Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia każdego dnia powinno się# spożywać minimum 400 g warzyw. Zdrowa i urozmaicona dieta jest kluczem do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu, a korzystając z sezonowych darów natury, nie trzeba przepłacać. Przepis na cukinię faszerowaną mięsem będzie świetnym pomysłem na szybki i pożywny obiad, a bakłażan lub papryka sprawdzą się jako dodatek podkreślający charakter najróżniejszych potraw.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa z Wiktorią. „Zdecydowanie największą frajdę sprawiają mi treningi na siłowni”

Sekcja ciężarowa Tarpana Mrocza osiąga duże sukcesy na arenie krajowej#, ale i międzynarodowej. Przedstawiamy Państwu Wiktorię Wołk z Mroczy, która jest jedną z „gwiazd” tej drużyny.

(czytaj więcej)