Drzwi otwarte w liceum. Uczniowie zapoznali się z ofertą edukacyjną

fot. Angelika Torzewska
13 stycznia w I Liceum Ogólnokształcącym im.S. Wyspiańskiego #w Szubinie odbyły się drzwi otwarte, w czasie których uczniowie klas ósmych okolicznych szkół podstawowych mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną oraz poznać bazę dydaktyczną szkoły.
W nowym roku szkolnym proponujemy naukę w klasach o czterech profilach kształcenia – ogólnym, biologiczno-medycznym, prawno-policyjnym i europejsko-turystycznym.
Ósmoklasiści mogli sprawdzić, jakie przedmioty rozszerzone oraz jakie zajęcia dodatkowe obowiązywać będą w poszczególnych klasach. Dowiedzieli się także, w jakich klubach i kołach będą mogli rozwijać swoje pasje i zainteresowania.
Przyszli licealiści wizytę w szkole rozpoczęli od spotkania z dyrektorem szkoły panią Elżbietą Kłosowską – Hilscher oraz przedstawicielami Komisariatu Policji w Szubinie i Nakle nad Notecią, ponieważ klasy prawno-policyjne objęte są patronatem KPP w Nakle i mają zajęcia z policjantami.
Klub szachowo-warcabowy zaprezentował swoje umiejętności w partii superbłyskawicznej bullet, a członkowie koła robotyki pokazali swoje projekty oparte na LEGO Mindstorms EV3, Arduino oraz Raspberry Pi.
Drużyna Sanitarna przedstawiła symulację zdarzeń z użyciem AED oraz zasady resuscytacji, a wolontariusze ze szkolnego Klubu Wolontariusza zaprezentowali swoje działania na rzecz lokalnej społeczności.
Swoją działalnością artystyczną pochwalił się również Teatr Meandry, który zaprosił uczniów na nowe przedstawienie pt. ”Mały Książę”.
Uczniowie klas prawno-policyjnych przygotowali dla ósmoklasistów pokaz badań z zakresu kryminalistyki oraz zestaw ćwiczeń z samoobrony i technik interwencji.
Członkowie klubu Erasmus+, w sali zaaranżowanej na terminal lotniska, opowiedzieli nie tylko o już zrealizowanych w szkole projektach i wyjazdach, ale także tych, których realizacja przypadnie na kolejne lata. Stewardessy opowiadały o międzynarodowej wymianie uczniów oraz prezentowały kraje, które odwiedzaliśmy w ramach już zrealizowanych projektów: Włochy, Grecję, Hiszpanię, Islandię, Rumunię, Turcję, Węgry, Łotwę, Portugalię, Bułgarię, Chorwację, Niemcy i Belgię.
Duże zainteresowanie wzbudziły także pokazy chemiczne, ćwiczenia na strzelnicy wirtualnej, pokazy pracy uczniów na ipadach czy zajęcia kreatywności, w czasie których można było wykazać się pomysłowością.
Ósmoklasiści i ich rodzice mogli nie tylko zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną szkoły, poznać jej bazę dydaktyczną i lokalową, ale także porozmawiać z nauczycielami i uczniami naszej szkoły, by rozwiać swoje wątpliwości związane z wyborem dalszej drogi kształcenia.
Materiał: Ewelina Kapsa
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria

















Czytaj również
- „Skazani na dorosłość”. Nietypowy klimat zakończenia roku szkolnego
- Łączy nas pamięć. Uczniowie przygotowali symboliczne żonkile
- Drzwi Otwarte w „Żegludze”. Uczniowie zapoznali się z ofertą szkoły
- Zajęcia dla młodych patriotów. Edukacyjne lekcje w muzeum
- Przed młodzieżą nowy rozdział. Uroczyste pożegnanie maturzystów
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)