Dziś mamy 23 maja 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

20 stycznia 2022

Dwóch nieodpowiedzialnych kierowców. Zachowanie 28 i 47-latka oceni sąd

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Minionej doby nakielscy policjanci zatrzymali dwóch kierowców#, którzy prowadzili pojazdy wbrew sądowym zakazom. Dodatkowo jeden z mężczyzn okazał się być osobą poszukiwaną, celem odbycia kary ośmiu miesięcy pozbawienia wolności za swoje wcześniejsze występki.

Minionej doby nakielscy mundurowi zatrzymali dwie osoby, które mimo iż zabronił im tego sąd, wsiadły za kierownicę i ruszyły w trasę.

Wczoraj (19.01.22) o godzinie 13.00 nakielscy ,,patrolowcy” na terenie miasta zatrzymali do kontroli drogowej opla. Kierującym okazał się być 28-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego. Po sprawdzeniu personaliów kierowcy w policyjnych systemach wyszło, że mężczyzna w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę, gdyż wyrokiem zabronił mu tego sąd.

Kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcę zatrzymali o godz. 14.00 w Mroczy policjanci z miejscowego komisariatu. Podczas kontroli drogowej volkswagena i sprawdzania danych kierującego w policyjnych systemach okazało się, że 47-letni mieszkaniec gminy Więcbork ma wydany sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Dodatkowo okazał się być osobą poszukiwaną, celem odbycia kary ośmiu miesięcy pozbawienia wolności za swoje wcześniejsze występki.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za złamanie sądowego zakazu mężczyznom grozi kara od 3 miesięcy nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Zachowanie 28 i 47-latka oceni sąd. Na decyzję sądu mieszkaniec gminy Więcbork będzie czekał za więziennymi murami, gdzie dzisiaj (20.01.22) został doprowadzony w związku z prowadzonymi za nim poszukiwaniami.

Materiał: KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 3 (3)

    nuki, w dniu 21-01-2022 08:51:54 napisał:

    Kary są za małe i nieadekwatne do czynów, tak samo jak i więzienia, które nie mogą zastępować sanatoria. Więzienie powinno być tak dokuczliwe, że skazany za wszelką cenę nie powinien chcieć tam wrócić. Pamiętam kiedyś było na moim terenie więzienia dla kierowców skazanych do 5 lat, więźniowie pracowali w pobliskim SKR i nikt ich nie pilnował i nikomu nie przychodziło uciekać. Każdy rodzaj przestępstw powinien mieć inne więzienie i warunki, ci najgorsi przestępcy nie powinni mieć nawet żadnych łóżek, powinni spać na deskach i jeść na okrągło parówki z kapustą jak w Alkatras i żadnych praw a nie jak dziś wymogi i odszkodowania.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Schab b/k
14,44PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Ramki urodzinowe
39,90PLN
Obraz (wym. 42x56)
39,90PLN 20,00PLN
0

Więcej Polaków chce oszczędzać. Nie wszystkich na to stać

Rosnąca inflacja oraz wojna bardziej mobilizują do# oszczędzania niż pandemia – wynika z badania „Inflacja i wojna w Ukrainie a budżety domowe Polaków”, wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Polacy coraz bardziej doceniają znaczenie oszczędności. Jedna czwarta przyznaje, że aktualna sytuacja wpływa na ich stosunek do posiadania grosza na czarną godzinę. Niemal tyle samo stwierdza jednak, że nie stać ich na to, by odkładać.

(czytaj więcej)
0

Coraz mniej miodu z polskich pasiek. Co, jeżeli pszczoły wyginą?

Populacja pszczół na świecie maleje, a miodu w rodzimych pasiekach #powstaje coraz mniej. W 2020 roku na jednego Polaka przypadł już mniej niż kilogram tego złocistego produktu. Podczas obchodzonego 20 maja Światowego Dnia Pszczół warto w szczególny sposób spojrzeć na pracę tych pożytecznych owadów. Ma ona olbrzymi, pozytywny wpływ na przyrodę. Niestety jednak destrukcyjna działalność człowieka jest wielkim zagrożeniem dla zapylaczy.

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)