Dziś mamy 24 września 2021, piątek, imieniny obchodzą:

13 września 2021

Działania przynoszą efekty. Zatrzymali transport zabronionych odpadów

fot. IAS w Bydgoszczy

fot. IAS w Bydgoszczy

W ramach akcji Nielegalne Odpady 2021 funkcjonariusze# kujawsko-pomorskiej KAS zatrzymali transport zabronionych odpadów. Mundurowi Służby Celno-Skarbowej udaremnili również import towarów mogących zagrażać konsumentom.

W ramach ogólnopolskiej akcji Nielegalne Odpady 2021, funkcjonariusze Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Toruniu wspólnie z inspektorami Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Bydgoszczy prowadzili w ostatnich dniach na drogach naszego regionu kontrole przewozu odpadów. Akcja miała m.in. na celu wzmocnienie komunikacji i współpracy organów ścigania, służb i inspekcji ochrony środowiska w zwalczaniu przestępczości przeciwko środowisku.

W trakcie prowadzonych działań na parkingu węzła autostradowego A1 Włocławek-Północ, mundurowi Służby Celno-Skarbowej zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy, którym przewożone były odpady, zadeklarowane w karcie przekazania odpadów jako odpady palne (paliwo alternatywne). Po sprawdzeniu przez funkcjonariuszy naczepy okazało się, że jest ona załadowana zupełni innym rodzajem odpadów - odpadami wielkogabarytowymi.

Przewoźnikowi za naruszenie przepisów ustawy o transporcie drogowym w zakresie transportowania odpadów grozi kara administracyjna w wysokości 12 tys. złotych. Postępowanie w sprawie naruszenia tych przepisów prowadzi Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Toruniu.

Z kolei w trakcie rutynowej kontroli przeprowadzonej w bydgoskim oddziale celnym mundurowi z KAS zatrzymali 1260 sztuk sprowadzonych z Chin elektrycznych nawilżaczy powietrza do aromaterapii, zaprojektowanych z myślą o dzieciach oraz dystrybutory wody sprowadzone z Wielkiej Brytanii.

Zatrzymane przez funkcjonariuszy towary nie spełniały podstawowych norm bezpieczeństwa i nie mogły zostać dopuszczone do obrotu, co potwierdził w swojej opinii Wojewódzki Inspektor Inspekcji Handlowej w Bydgoszczy.

Po dokonaniu przez importera niezbędnych napraw, nawilżacze powietrza trafią na rynek. 72 dystrybutory wody musiały jednak opuścić terytorium UE.

Funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej KAS oprócz swoich zadań fiskalnych pełnią coraz częściej rolę strażnika rynku wewnętrznego, chroniąc środowisko oraz konsumentów przed kontaktem z produktami, które nie spełniając określonych prawem norm, mogą zagrażać zdrowiu lub życiu.

Tylko od początku roku funkcjonariusze bydgoskiego oddziału celnego zatrzymali 2,3 tys. sztuk towarów, które mogły zagrażać życiu lub zdrowiu konsumentów. Mundurowi z KAS udaremnili ponadto przywóz 3,5 tony niebezpiecznych dla środowiska odpadów w postaci używanych części samochodowych i ponad 23 ton podkładów kolejowych.

Zapobiegli również wywozowi do Wielkiej Brytanii 1520 szt. opakowań produktów leczniczych, na które podmiot nie posiadał odpowiednich zezwoleń.

Materiał: Bartosz Stróżyński - Rzecznik prasowy  IAS w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (3)

  CNA, w dniu 13-09-2021 11:50:29 napisał:

  brawo KAS !!

  odpowiedz

  • 0 (0)

  :), w dniu 14-09-2021 06:01:57 napisał:

  Znając życie jechał z tymi odpadami z jakiegoś PSZOKA do instalacji gdzie zostaną przemielone na paliwo alternatywne......... trochę naciągana interpretacja

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Koloryzacja - nowoczesne techniki
Meblościanka z oferty firmy FADOME
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Klasyka w nowym wydaniu w kolorze Orzech Koniakowym
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Sprawdzanie geometrii kół
0

Dzień Bez Samochodu. Zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

Zdarza Ci się narzekać, że masz za mało czasu na czytanie, oglądanie filmów, albo# załatwianie spraw urzędowych? Jeśli dodatkowo jesteś kierowcą – mamy dla Ciebie dobrą radę. Dziś, w Dzień Bez Samochodu, zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

(czytaj więcej)
0

Służy w lekkiej piechocie, a jego żywiołem jest woda

Na co dzień jest dowódcą plutonu ogniowego w 82# batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu. Poza tym ppor. Jarosław Wengierski od dziecka trenuje sporty wodne, w których odnosi liczne sukcesy. Ostatnie lata to starty w zawodach smoczych łodzi, które stają się coraz bardziej popularne w kraju i na świecie.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)
0

Domek do ogrodu na jesień. Na co zwrócić uwagę przy zakupie

Jesień w ogrodzie i na działce kojarzy się z porządkami.# Zanim wygodnie rozsiądziemy się w fotelu ciesząc się ciepłym wrześniowym słońcem, dobrze jest poświecić trochę czasu na prace pielęgnacyjne. Z pewnością usprawni je dobra organizacja, odpowiednie narzędzia i akcesoria oraz domek ogrodowy, czyli miejsce, w którym zawsze można trzymać wspomniane rzeczy pod ręką. Podpowiadamy, co warto wiedzieć przez zakupem domku, który jest zrobiony z tworzywa sztucznego.

(czytaj więcej)