Dziś mamy 25 września 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

14 sierpnia 2022

Działkowcy świętowali. Celebrowano efekty ich prac na ogrodach

fot. ML

fot. ML

Wczoraj (13 sierpnia) na terenie ogródków działkowych ROD Pelikan świętowano tzw. „Dzień działkowca”.

Świętowanie się rozpoczęło punktualnie o 16:00 w centrum działek, przy placu zabaw i siłowni na świeżym powietrzu. Działkowicze mieli powody do świętowania, ponieważ zostały zebrane plony z ich drzewek i krzaczków. Praca na działkach zaowocowała plackami i ciastami zrobionymi ze składników zebranych na działkach. Właściciele ogrodów wraz ze swoimi rodzinami mieli okazję ich skosztować, wraz z kiełbasą z grilla, kawą oraz herbatą.

Przygotowano też na miejscu zabawy dla dzieci. Najmłodsi mieli okazję skorzystać z dmuchanego placu zabaw i zjeżdżalni. Można było też zrobić tymczasowy brokatowy tatuaż, potańczyć i zjeść popcorn w towarzystwie swoich sąsiadów.

Oceń artykuł: 4 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • -6 (8)

  artem, w dniu 15-08-2022 16:40:44 napisał:

  W Ukrainie wojna, putinowcy mordują dzieci a lachy się bawią w najlepsze, tą energie mogliscie wykorzystać na zbieranie najpotrzebniejszych rzeczy dla poszkodowanych w tej paskudnej wojnie.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (3)

  w, w dniu 15-08-2022 18:49:35 napisał:

  Bardzo głupia prowokacja. Taka na poziomie nacjonalistów z bożej łaski...

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Ramki ślubne
39,90PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
0

Myślisz o regularnych ćwiczeniach? Jak wdrożyć plan w życie

Jak wynika z przeprowadzonych wśród Europejczyków badań #dotyczących aktywności fizycznej, Polacy zajmują pierwsze miejsce wśród ośmiu badanych krajów. Trzech na czterech Polaków deklaruje, że uprawia chociaż jedną dyscyplinę sportu. Największą popularnością cieszy się jogging (58,9%) i fitness (48,4%). Dalej uplasowało się pływanie (38,9%), piłka nożna (32,8%) oraz siatkówka (24,3%) . We wszystkich badanych krajach najbardziej aktywną sportowo grupą są osoby w wieku 18-34 lata. Skąd biorą motywację?

(czytaj więcej)
0

Czym ogrzejemy domy zimą? Perspektywy cenowe surowców energetycznych

Nagły wrześniowy spadek temperatur sprawił, że jednym z kluczowych# tematów stała się kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Rządzący uspokajają, że nie zabraknie energii elektrycznej ani ciepła dla odbiorców indywidualnych. Z kolei eksperci alarmują, że węgla opałowego – z którego to korzystają głównie elektrownie i elektrociepłownie miejskie do wytworzenia energii cieplnej – nie wystarczy, a jeśli zostanie pozyskany, może być niskiej jakości. Czy społeczeństwu grożą częste wyłączenia energii i galopująca podwyżka cen?

(czytaj więcej)
0

„Hazard? Nie daj się wciągnąć!”. Akcja edukacyjna KAS

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) kontynuuje ogólnopolską# akcję edukacyjną, której celem jest podniesienie świadomości o zagrożeniach związanych z uzależnieniem od hazardu oraz uczestnictwem w nielegalnych grach hazardowych. Akcja uzyskała honorowy patronat Ministra Edukacji i Nauki.

(czytaj więcej)