Dziś mamy 9 grudnia 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

22 października 2021

Dzieci poznały pracę leśnika w różnych porach roku. Był też jesienny spacer

fot. Nadleśnictwo Szubin

fot. Nadleśnictwo Szubin

Jesienne miesiące to dla edukatorów leśnych pracowity czas. Bywa i tak, że# grupy szkolne chcące posłuchać o lesie i w nim pobyć zapowiadają się u nas codziennie.

W tym tygodniu w naszych leśnych progach gościły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rynarzewie. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy na naszej ścieżce edukacyjnej od omówienia pracy leśnika w różnych porach roku. Było o zbiorze nasion, pozyskaniu drewna, sadzeniu drzew w miejsce tych wyciętych oraz o zagrożeniach - pożarach i szkodliwych owadach. Następnie przeszliśmy do poważniejszych tematów - powiedzieliśmy sobie o tym co las nam daje. Co warte podkreślenia dzieci jednym tchem potrafiły wymienić drewniane przedmioty codziennego użytku, a wśród przykładów padały m.in.: drewniane schody, krzesła, biurka, kartki papieru...

Takie spotkanie nie mogło odbyć się bez samego spaceru wśród drzew toteż po krótkiej przerwie na posiłek udaliśmy się do pobliskiego lasu. W nim dzieci z uwagą słuchały o sposobach określania wieku ściętego drzewa oraz o piętrowości lasu. W tym ostatnim temacie znowu wykazały się wiedzą bo doskonale potrafiły wymienić i opisać wszystkie warstwy lasu - od koron drzew, aż po ściółkę. Każdy z uczestników spotkania uzbierał sobie również przyozdobione jesiennymi kolorami liście.

Jesienne miesiące to dla edukatorów leśnych pracowity okres. Każdej odwiedzającej nas grupie należy poświęcić sporo uwagi oraz zainteresować zebrane audytorium. Jednak podziękowania i słowa uznania od tych najmłodszych z nawiązką wynagradzają naszą uwagę i poświęcony czas.

Materiał: Łukasz Specjał - Nadleśnictwo Szubin

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Większość Polaków nie może pozwolić sobie na beztroskie gwiazdkowe zakupy

W tym roku ostrożnie podchodzimy do# planowania świątecznych wydatków. Aż połowa respondentów Barometru Providenta, od lat przeprowadzanego na przełomie października i listopada, nie potrafi jeszcze oszacować, ile może kosztować tegoroczna Gwiazdka.

(czytaj więcej)
0

W święta każdy może być dzieckiem! Przygotuj je z rodziną

Chyba wszyscy kochamy święta Bożego Narodzenia. Dlatego chcemy, by# ich magia zagościła w naszych domach na długo przed wigilią. Atmosferę świąt możemy wyczarować już na początku grudnia, spędzając czas w sposób twórczy i oryginalny. Odrobina fantazji wystarczy, by kuchnia zamieniła się w krainę pełną przygód i aromatów, przywołujących najmilsze wspomnienia z dzieciństwa.

(czytaj więcej)
0

Co 3. Polak pożycza pieniądze, by opłacić rachunki. Czekają nas święta na kredyt?

Jak wynika z najnowszego badania# Intrum ”European Consumer Payment Report 2021”, pandemia obniżyła dochody aż 46 proc. konsumentów w naszym kraju, co z kolei wpłynęło na zdolność Polaków do terminowego wywiązywania się ze zobowiązań finansowych.

(czytaj więcej)
0

Czy fotowoltaika będzie się jeszcze opłacać?

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV# Inwestycja w fotowoltaikę, dzięki udanym rządowym programom pomocowym, była gwarantem optymalizacji rachunków za energię elektryczną dla 700 tys. gospodarstw domowych, a przyszłości miała dotyczyć aż 3 mln rodzin.

(czytaj więcej)