Dziś mamy 23 maja 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

17 stycznia 2022

Dzieci poznały śnieżny dekalog. Wyjątkowa lekcja w terenie

fot. KPP w Nakle

fot. KPP w Nakle

Praktyczną lekcję dotyczącą bezpieczeństwa podczas# nadchodzących ferii przeprowadzili dla uczniów Szkoły Podstawowej z Laskownicy policjanci oraz strażacy. Były pokazy ratownictwa oraz pogadanki profilaktyczne. Zajęcia zorganizowano z inicjatywy pedagoga szkolnego p. Roberta Koniec.

W piątek (14.01.22) uczniowie Szkoły Podstawowej w Laskownicy wzięli udział w nietypowym przedsięwzięciu, jakim była praktyczna lekcja o bezpieczeństwie podczas nadchodzących ferii. Pomysłodawcą tych zajęć był pedagog szkolny p. Robert Koniec.

Do udziału w przedsięwzięciu, które odbyło się nad stawem w miejscowości Smogulecka Wieś zaproszono policjantów z Kcyni i Nakła, a także funkcjonariuszy JRG z Szubina oraz OSP z Kcyni.

Podczas plenerowych zajęć policjantka z nakielskiego zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii oraz dzielnicowa omówiły zasady bezpieczeństwa w trakcie zabaw na śniegu, podczas jazdy na nartach, sankach i łyżwach – w ramach akcji informacyjno – edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Mundurowe przypomniały także, jak bezpiecznie spędzić czas w domu, by po feriach wrócić do szkolnych ławek.

Funkcjonariuszki rozdawały również elementy odblaskowe, a także zachęcały dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym pn. „Śnieżny dekalog” gdzie zadaniem uczestników jest zilustrowanie Dekalogu Reguł FIS.

Nie lada atrakcje zafundowali dla uczniów funkcjonariusze straży pożarnej. Dzieci miały okazję zobaczyć pokazy ratownictwa na lodzie oraz pokazy pierwszej pomocy medycznej. Dzieci miały również możliwość z bliska obejrzeć specjalistyczny sprzęt wykorzystywany przez strażaków podczas tego typu działań, a co odważniejsi decydowali się także na odgrywanie ról pozorantów.

Wspólne działania policjantów i strażaków zostały przeprowadzone z myślą o bezpieczeństwie dzieci podczas ferii zimowych.

Materiał: mł. asp. Zofia Wrzeszcz - p.o. oficera prasowego KPP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Więcej Polaków chce oszczędzać. Nie wszystkich na to stać

Rosnąca inflacja oraz wojna bardziej mobilizują do# oszczędzania niż pandemia – wynika z badania „Inflacja i wojna w Ukrainie a budżety domowe Polaków”, wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Polacy coraz bardziej doceniają znaczenie oszczędności. Jedna czwarta przyznaje, że aktualna sytuacja wpływa na ich stosunek do posiadania grosza na czarną godzinę. Niemal tyle samo stwierdza jednak, że nie stać ich na to, by odkładać.

(czytaj więcej)
0

Coraz mniej miodu z polskich pasiek. Co, jeżeli pszczoły wyginą?

Populacja pszczół na świecie maleje, a miodu w rodzimych pasiekach #powstaje coraz mniej. W 2020 roku na jednego Polaka przypadł już mniej niż kilogram tego złocistego produktu. Podczas obchodzonego 20 maja Światowego Dnia Pszczół warto w szczególny sposób spojrzeć na pracę tych pożytecznych owadów. Ma ona olbrzymi, pozytywny wpływ na przyrodę. Niestety jednak destrukcyjna działalność człowieka jest wielkim zagrożeniem dla zapylaczy.

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)