Dziś mamy 23 lutego 2024, piątek, imieniny obchodzą:

22 grudnia 2023

Dzieci poznały swoje prawa. Edukacyjne spotkanie w przedszkolu

fot. powierzone

fot. powierzone

Corocznie w Samorządowym Przedszkolu nr 2 #w Szubinie przybliżamy dzieciom podstawowe ich prawa. Również w tym roku w ramach obchodów Dnia Ochrony Praw Dziecka odbyła się uroczystość dla przedszkolaków.

Dzieciom ich prawa zostały przedstawione poprzez inscenizację „Baśń o prawach dziecka”. Nauczycielki w trzech scenach: Kopciuszek, Księżniczka na ziarnku grochu i Czerwony Kapturek  zaprezentowały prawo do życia bez przemocy, prawo do wypoczynku, prawo do życia , prawo do informacji. W spotkanie aktywnie  zaangażowane zostały również przedszkolaki z grupy Biedronki, które zaprezentowały zebranym wiersz M. Brykczyńskiego „ O prawach dziecka” oraz piosenkę „Prawa dziecka”.

Przypinając symboliczne dłonie w „Sercu zaufania” najmłodsi mówili o tym, do kogo mogą zwrócić się o pomoc, gdy nieprzestrzegane są ich prawa. Ważne było  uświadomienie dzieciom, że w ich otoczeniu jest dużo osób im życzliwych. Przedszkolaki podsumowując zdobytą wiedzę obiecały, ze wykonają już w grupach lapbooka na temat swoich praw.

Upominki od Rzeczniku Praw Dziecka, którymi obdarowani zostali uczestnicy były zwieńczeniem spotkania.  To było bardzo wesołe ale również edukacyjne spotkanie.

Materiał: Elżbieta Kwiecińska, Monika Tews-Ciężka / Samorządowe Przedszkole nr 2

Oceń artykuł: 7 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Usługi pełnienia stanowiska Inspektora Ochrony Danych Osobowych
Konstrukcje stalowe
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Kalendarz A3 12-miesięczny
42,00PLN
0

Zastrzeż PESEL. Z usługi skorzystało już ponad 2 mln osób

Zastrzeżenie PESELU ma ochronić przed jego nieautoryzowanym# wykorzystaniem i poprawić bezpieczeństwo naszych danych. Od 17 listopada swój numer PESEL zastrzegło ponad 2 mln obywateli, należy jednak pamiętać, że instytucje finansowe będą miały obowiązek sprawdzania bazy zastrzeżonych numerów PESEL od 1 czerwca tego roku i od tego dnia nasze dane będą w pełni chronione.

(czytaj więcej)
0

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Choroba może dotknąć każdego

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją został ustanowiony przez #Ministra Zdrowia w 2001. Jest on obchodzony w dniu 23 lutego.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczny powrót z ferii. O czym warto pamiętać?

Przed nami ostatni weekend ferii zimowych, co wiązać się będzie ze zwiększonym# ruchem na drogach krajowych. Pogoda może być zmienna, aczkolwiek warunki atmosferyczne na przeważającym obszarze Polski będą przypominały wczesną wiosnę. To jednak nie zwalnia nikogo z przestrzegania kluczowych zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać przed podróżą i w jej trakcie.

(czytaj więcej)
0

Relacja między psami, a ich przewodnikami. Badania naukowe

Na terenie potulickiej jednostki odbyły się badania# służące zebraniu danych dotyczących relacji powstających między psami pracującymi w służbie mundurowej, a ich przewodnikami.

(czytaj więcej)