Dziś mamy 2 grudnia 2023, sobota, imieniny obchodzą:

25 września 2023

"Dzielnicowy Roku - 2023". Mundurowi z powiatu na 3. miejscu w województwie

fot. powierzone

fot. powierzone

Dzielnicowi mł. asp. Patryk Dutkiewicz i sierż. szt. Arkadiusz Lemke#, reprezentująca policję powiatu nakielskiego, zajęli bardzo dobrą lokatę podczas etapu wojewódzkiego XIII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. Mundurowi ostatecznie zakończyli rywalizację na 3 miejscu.

W minionym tygodniu w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbyły się eliminacje II stopnia na szczeblu wojewódzkim do XIII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. Rywalizowali w nich dzielnicowi oraz kierownicy rewirów dzielnicowych z komend miejskich i powiatowych Policji kujawsko-pomorskiego garnizonu. Nakielską komendę reprezentowali sierż. szt. Arkadiusz Lemke z Komisariatu Policji w Mroczy i mł. asp. Patryk Dutkiewicz z nakielskiego rewiru dzielnicowych którzy byli najlepsi w etapie powiatowym konkursu.

W zawodach uczestniczyło 38 dzielnicowych z 19 komend miejskich i powiatowych Policji województwa kujawsko–pomorskiego. Funkcjonariusze ci zostali wyłonieni w eliminacjach powiatowych, które odbyły się w czerwcu i lipcu tego roku oraz 24 kierowników rewirów dzielnicowych.

W salach wykładowych oraz na strzelnicy znajdujących się w budynku OPP w Bydgoszczy przy ul. Poniatowskiego uczestnicy oceniani byli w trzech konkurencjach:

- teście z wiedzy policyjnej,

- symulacji przyjęcia interesanta,

- strzelania z broni palnej.

Drużyna reprezentująca nakielską komendę zdobyła w ostatecznej klasyfikacji drużynowej 3 miejsce, co zważywszy na ilość rywalizujących uczestników jest wynikiem bardzo dobrym.

Materiał: asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. oficera prasowego KPP Nakło

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 33 19

Czytaj również

udostępnij na FB
0

"Aktywny Dzisiaj dla Zdrowia w Przyszłości". Nowa edycja programu

W 2024 roku ruszy kolejna edycja programu WF z AWF#. Inicjatywa jest realizowana we współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Na realizację zadania przeznaczymy blisko 30 mln zł. Projekt jest poświęcony szeroko rozumianej profilaktyce prozdrowotnej.

(czytaj więcej)
0

Znaczny wzrost liczby studentów z Ukrainy. Najnowszy raport OPI

Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI) opublikował #na portalu RAD-on najnowszy raport „Cudzoziemcy na uczelniach w Polsce”. Publikacja ta zawiera dane za rok akademicki 2022/2023. Tym razem najnowszą edycję raportu ekspertki i eksperci z Laboratorium Baz Danych i Systemów Analityki Biznesowej w OPI uzupełnili o dodatkowy rozdział dotyczący studentów z Ukrainy. Agresja Rosji na naszego sąsiada spowodowała wzrost liczby ludności pochodzenia ukraińskiego w Polsce, co wpłynęło także na zainteresowanie cudzoziemców ofertą edukacyjną polskich uczelni. W roku akademickim 2022/2023 liczba studentów z Ukrainy wzrosła aż o ponad 12 119 osób. Jest ich już obecnie 48 150 osób.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.

(czytaj więcej)