Dziś mamy 25 września 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

16 września 2022

Dzielnicowy w Szkole Podstawowej. Przypomniano zasady bezpieczeństwa

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

W bardzo miłej atmosferze przebiegło wczorajsze spotkanie# szubińskiego dzielnicowego z dziećmi z najmłodszych klas Szkoły Podstawowej w Kowalewie. Maluchy usłyszały wiele na temat bezpieczeństwa i dowiedziały się na czym polega praca policjanta.

Wczoraj (15.09.22) do Szkoły Podstawowej w Kowalewie z wizytą przyjechał dzielnicowy z szubińskiego komisariatu asp. Przemysław Błaszkowski, który opowiedział dzieciom z najmłodszych klas na czym polega jego codzienna służba. Policjant omówił również bardzo ważne zasady dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Informował o przepisach ruchu drogowego i radził, jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Dzielnicowy przypomniał maluchom, jak należy przechodzić przez jezdnię, przestrzegał przed wbieganiem na ulicę, a także przed przebieganiem pomiędzy samochodami.

Uczniowie usłyszeli też kilka słów, jak właściwie zachowywać się w trakcie zabawy. Dzielnicowy przestrzegał przed osobami obcymi, informując jednocześnie jakie zagrożenia mogą spotkać tych wszystkich, którzy nie zastosują się do przekazanych rad.

Dzieci chętnie rozmawiały z policjantem i opowiadały o swoich doświadczeniach. Na pamiątkę wizyty uczniowie otrzymali odblaski ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Szubina.

Materiał: asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 4 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Myślisz o regularnych ćwiczeniach? Jak wdrożyć plan w życie

Jak wynika z przeprowadzonych wśród Europejczyków badań #dotyczących aktywności fizycznej, Polacy zajmują pierwsze miejsce wśród ośmiu badanych krajów. Trzech na czterech Polaków deklaruje, że uprawia chociaż jedną dyscyplinę sportu. Największą popularnością cieszy się jogging (58,9%) i fitness (48,4%). Dalej uplasowało się pływanie (38,9%), piłka nożna (32,8%) oraz siatkówka (24,3%) . We wszystkich badanych krajach najbardziej aktywną sportowo grupą są osoby w wieku 18-34 lata. Skąd biorą motywację?

(czytaj więcej)
0

Czym ogrzejemy domy zimą? Perspektywy cenowe surowców energetycznych

Nagły wrześniowy spadek temperatur sprawił, że jednym z kluczowych# tematów stała się kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Rządzący uspokajają, że nie zabraknie energii elektrycznej ani ciepła dla odbiorców indywidualnych. Z kolei eksperci alarmują, że węgla opałowego – z którego to korzystają głównie elektrownie i elektrociepłownie miejskie do wytworzenia energii cieplnej – nie wystarczy, a jeśli zostanie pozyskany, może być niskiej jakości. Czy społeczeństwu grożą częste wyłączenia energii i galopująca podwyżka cen?

(czytaj więcej)
0

„Hazard? Nie daj się wciągnąć!”. Akcja edukacyjna KAS

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) kontynuuje ogólnopolską# akcję edukacyjną, której celem jest podniesienie świadomości o zagrożeniach związanych z uzależnieniem od hazardu oraz uczestnictwem w nielegalnych grach hazardowych. Akcja uzyskała honorowy patronat Ministra Edukacji i Nauki.

(czytaj więcej)