Dziś mamy 23 lutego 2024, piątek, imieniny obchodzą:

07 lutego 2024

Dzień Języka Angielskiego. Quiz, zabawy i filmy tematyczne

fot. powierzone

fot. powierzone

31 stycznia był w naszej szkole Dniem Języka Angielskiego#, w ramach którego zorganizowano quiz sprawdzający wiedzę na temat Wielkiej Brytanii, a język angielski królował nie tylko na lekcjach, a także w trakcie przerw.

Na lekcjach języka polskiego uczniowie poznawali twórczość Williama Szekspira, czytali fragmenty jego utworów oraz tworzyli makiety i rysunki przedstawiające teatr szekspirowski. Na lekcji matematyki rozwiązywali zadania tekstowe w języku angielskim, a także zapoznali się z zadaniami z matury amerykańskiej. W trakcie zajęć z języka niemieckiego uczniowie odkrywali podobieństwa między językiem niemieckim i angielskim. Na wychowaniu fizycznym poznali sylwetki brytyjskich piłkarzy oraz ćwiczyli umiejętności piłkarskie, a na warsztatach kreatywności klasy pierwsze tworzyły flagę Union Jack. Na biologii i chemii oglądali filmy tematyczne w języku angielskim, a także tworzyli polsko-angielskie słowniczki pojęć chemicznych i biologicznych. Przerwy uczniowie spędzali przy dźwiękach muzyki The Beatles, U2 czy Eltona Johna. Mogli również wypożyczyć książkę w języku angielskim i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Dziękujemy za wspólną zabawę!

Materiał: Aurelia Kasprzak / I LO w Szubinie

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wieczorny pożar BMW. Auto spłonęło doszczętnie

W czwartek, 22 lutego br., około godziny 22:30 na Stanowisko Kierowania# Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu w miejscowości Iłowo.

(czytaj więcej)
0

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Choroba może dotknąć każdego

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją został ustanowiony przez #Ministra Zdrowia w 2001. Jest on obchodzony w dniu 23 lutego.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczny powrót z ferii. O czym warto pamiętać?

Przed nami ostatni weekend ferii zimowych, co wiązać się będzie ze zwiększonym# ruchem na drogach krajowych. Pogoda może być zmienna, aczkolwiek warunki atmosferyczne na przeważającym obszarze Polski będą przypominały wczesną wiosnę. To jednak nie zwalnia nikogo z przestrzegania kluczowych zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać przed podróżą i w jej trakcie.

(czytaj więcej)
0

Relacja między psami, a ich przewodnikami. Badania naukowe

Na terenie potulickiej jednostki odbyły się badania# służące zebraniu danych dotyczących relacji powstających między psami pracującymi w służbie mundurowej, a ich przewodnikami.

(czytaj więcej)