Dziś mamy 9 grudnia 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

16 listopada 2021

Dzień Niepodległości w „Żegludze”. Były mecze, dyplomy i lekcja historii

fot. pow.

fot. pow.

W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości w# Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej odbyły się dwa turnieje piłki siatkowej.

Pierwszy miał charakter powiatowy, odbył się 10 listopada 2021 roku.

Uczestnikami byli:

1. Zespół Szkół Ponadpodstawowy im. Stanisława Staszica
2. Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej
3. Zespół Szkół Ponadpodstawowych z Lubaszcza
4.Zespół Szkół Ponadpodstawowych z Kołaczkowa

Klasyfikacja końcowa:

1 miejsce Zespół Szkół Ponadpodstawowy im. Stanisława Staszica
2 miejsce Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej
3 miejsce Zespół Szkół Ponadpodstawowych z Lubaszcza
4 miejsce Zespół Szkół Ponadpodstawowych z Kołaczkowa

Drugi odbył się 12 listopada 2021 roku. Uczestnikami byli uczniowie Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej, którzy wystawili reprezentacje czterech roczników.

Klasyfikacja końcowa:

1 miejsce reprezentacja klas pierwszych
2 miejsce reprezentacja klas trzecich
3 miejsce reprezentacja klas czwartych
4 miejsce reprezentacja klas drugich

Ponadto uczniowie uczestniczyli w turnieju DARTA oraz rozegrano pojedynki w bilardzie.

Tego samego dnia odbyła się w uczniowie ZSŻŚ uczestniczyli w ciekawej lekcja historii. Pani kustosz Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle- Anna Sergott przedstawiła wykład "Kuchnia okresu odzyskania niepodległości". Zachwyceni słuchaliśmy ilustrowanej zdjęciami opowieści o zwyczajach kulinarnych mieszkańców wsi, poznaliśmy też przepis na zupę "obleci stodółka". Wielkie zdziwienie wywołała informacja o liczbie prowadzonych w Nakle restauracji, szynków, jadłodajni. Nie będziemy zdradzać więcej szczegółów wykładu ale 50 minut słuchaliśmy oczarowania opowieści o kulinariach czasów młodej niepodległości.

Dyrektor szkoły, Kazimierz Toczko, uroczyście otworzył turnieje i w kilku słowach odniósł się do obchodów 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Po zakończeniu zawodów wręczył zwycięzcom pamiątkowe dyplomy i puchary.

Materiał: Bogdan Ślagowski - ZSŻŚ w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 6 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Większość Polaków nie może pozwolić sobie na beztroskie gwiazdkowe zakupy

W tym roku ostrożnie podchodzimy do# planowania świątecznych wydatków. Aż połowa respondentów Barometru Providenta, od lat przeprowadzanego na przełomie października i listopada, nie potrafi jeszcze oszacować, ile może kosztować tegoroczna Gwiazdka.

(czytaj więcej)
0

W święta każdy może być dzieckiem! Przygotuj je z rodziną

Chyba wszyscy kochamy święta Bożego Narodzenia. Dlatego chcemy, by# ich magia zagościła w naszych domach na długo przed wigilią. Atmosferę świąt możemy wyczarować już na początku grudnia, spędzając czas w sposób twórczy i oryginalny. Odrobina fantazji wystarczy, by kuchnia zamieniła się w krainę pełną przygód i aromatów, przywołujących najmilsze wspomnienia z dzieciństwa.

(czytaj więcej)
0

Co 3. Polak pożycza pieniądze, by opłacić rachunki. Czekają nas święta na kredyt?

Jak wynika z najnowszego badania# Intrum ”European Consumer Payment Report 2021”, pandemia obniżyła dochody aż 46 proc. konsumentów w naszym kraju, co z kolei wpłynęło na zdolność Polaków do terminowego wywiązywania się ze zobowiązań finansowych.

(czytaj więcej)
0

Czy fotowoltaika będzie się jeszcze opłacać?

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV# Inwestycja w fotowoltaikę, dzięki udanym rządowym programom pomocowym, była gwarantem optymalizacji rachunków za energię elektryczną dla 700 tys. gospodarstw domowych, a przyszłości miała dotyczyć aż 3 mln rodzin.

(czytaj więcej)