Dziś mamy 14 czerwca 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

13 listopada 2020

Dzień Postaci z Polskich Bajek. Mini seanse bajkowe dla przedszkolaków

fot. powierzone

fot. powierzone

Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie świętowało "Dzień Postaci z Polskich Bajek". Dzieci #zapoznały się z takimi bohaterami polskich dobranocek, jak: Reksio, Bolek i Lolek, Kot Filemon, Koziołek Matołek, Miś Uszatek, Pomysłowy Dobromir czy Pyza. Mogły podziwiać ich wygląd na przygotowanych ilustracjach, z których później stworzyły grupowy plakat.

Największą radość sprawiła możliwość zapoznania się z bohaterami bajek na "dużym ekranie". Na holu przedszkolnym każda grupa spędziła miłe chwile na "mini seansie" wybranych bajek. Na dzieci czekało również wiele zadań związanych z postaciami z polskich bajek, które samodzielnie wykonywały jak przystało na przedszkole daltońskie. Przedszkolaki chętnie rysowały wybrane postacie, kolorowały Bolka i Lolka, układały misia Uszatka z kół oraz kodowały jego postać na wirtualnej macie do kodowania. Dzieci przebywające na nauczaniu zdalnym, również zaangażowały się w tym dniu w realizację przygotowanych zadań. Przy współpracy i wsparciu rodziców świętowali ten dzień w swoich domach.

Materiał: Olga Nowak

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Najstarsza Polka ma 115 lat! Pani Tekla świętowała swoje urodziny

Urodziła się w 1906 roku, gdy Rzeczypospolitej oficjalnie wciąż nie było na mapach.

(czytaj więcej)
0

Apteczka noworodka. Co koniecznie muszą mieć młodzi rodzice?

W trakcie przygotowań do narodzin maleństwa nie można zapomnieć o# jednej z podstawowych rzeczy, jaką jest skompletowanie domowej apteczki. Dobrze, żeby znalazły się w niej zarówno preparaty na częste dolegliwości małych pociech, na przykład na katar albo biegunkę, jak i zestaw na sytuacje podbramkowe, czyli na przykład często pojawiającą się u maluszków gorączkę. Co dokładnie powinno znaleźć się w apteczce radzi położna Agnieszka Małolepszy, laureatka konkursu i ambasadorka kampanii „Położna na medal”

(czytaj więcej)
0

Wakacje spędzone w ogrodzie mogą być fantastyczne. Pomysły na wypoczynek

Nie tylko pandemia sprawiła, że Polacy zapragnęli mieć# własne ogródki. Powodem tego trendu jest także zmiana naszego stylu życia – po prostu chcemy być bliżej natury. I to nie tylko podczas urlopu. Co więcej, okazuje się, że wakacje spędzone we własnym ogrodzie mogą być nie tylko udane, ale naprawdę fantastyczne. Wystarczy trochę kreatywności. Sprawdź 5 naszych pomysłów na stworzenie idealnego miejsca tuż obok domu, w którym poczujesz się zupełnie tak, jakbyś był z dala od domu.

(czytaj więcej)
0

Jaką podłogę wybrać do domu lub mieszkania? Na co zwrócić uwagę

Wybór podłogi to poważna decyzja. Wpływa na nią kilka czynników# – trwałość, pomieszczenie, w którym ma być położona, łatwość w utrzymaniu czystości. Bierzemy także pod uwagę to, że o ile ściany możemy przemalować, zmieniać aranżacje wnętrz poprzez różne dodatki czy nowe meble, wymiana całej podłogi to znacznie większa i bardziej kosztowna operacja. Jak więc wybrać dobrze? Skorzystaj z naszych podpowiedzi, aby wybrać podłogę, która będzie odpowiednia dla Ciebie i Twojego domu, a do jej utrzymania w czystości wystarczy dobry mop do paneli.

(czytaj więcej)