Dziś mamy 23 maja 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

15 marca 2022

Dzień otwarty w przedszkolu. Najmłodsi uczestniczyli w zabawach

fot. pow.

fot. pow.

W związku z trwającym w naszej gminie okresem rekrutacyjnym do# przedszkoli i szkół 10 marca 2022 r. w Samorządowym Przedszkolu nr 3 w Szubinie odbył się „Dzień Otwarty”. Dzięki tego typu inicjatywie dzieci miały możliwość do poznania przyszłego miejsca zabawy i nauki co prawdopodobnie będzie miało wpływ na łagodniejsze przygotowanie do rozstania z rodzicami oraz zmniejszy stres wynikający z pierwszych dni w przedszkolu.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że adaptacja w przedszkolu to burzliwy czas i ciężko stwierdzić kogo ta burza dosięga najbardziej – dziecko czy rodzica? Ponieważ wrzesień nadejdzie jak zawsze szybciej niż można się tego spodziewać, już dziś warto zastanowić się jak sprawić, aby pierwsze dni w przedszkolu były opłakane minimalną ilością łez przedszkolaków i rodziców, którzy często po raz pierwszy na poważnie rozstają się z dzieckiem.

W czwartkowe popołudnie na dzieci czekały takie atrakcje jak: zabawy muzyczne z wykorzystaniem „Bum- bum rurek’’, zabawy ruchowe z Chustą Klanza, zabawy integracyjne, zabawy na dywanie interaktywnym „Funfloor’’ oraz możliwość swobodnego korzystania z zabawek w przedszkolu. Dodatkową zaletą spotkania była możliwość uzyskania przez rodziców przyszłych przedszkolaków informacji dotyczących bezpłatnych zajęć dodatkowych tj. rytmika, język angielski, koła zainteresowań (m.in. Dziecięca Drużyna Pożarnicza, koła plastyczne, literackie, technologiczne i inne) oraz metod i form pracy wykorzystywanych w naszej placówce tj. metoda Ruchu Rozwijającego W. Sherborne, integracja sensoryczna, metoda Knillów, edukacja przez ruch – Doroty Dziamskiej, metoda dobrego startu M. Bogdanowicz, metody C. Orffa, Pedagogika Zabawy, metoda werbo-tonalna, stymulacja wzrokowa, słuchowa, dotykowa, Klucz do uczenia się- moduły tematyczne oparte na teorii L. Wygotskiego, TPR , metoda Audiolingwalna i Audiowizualna, Action-based Approach, PNF 1 i PNF 2, terapia neurotaktykalna, TUS, terapia ręki, terapia behawioralna.

Na pożegnanie każde dziecko otrzymało medal dzielnego przedszkolaka oraz słodki upominek. Wychodząc naprzeciwko oczekiwaniom rodziców kandydatów do rozpoczęcia edukacji w naszym przedszkolu, przygotowaliśmy cykl spotkań adaptacyjnych. Odbywać się będą ona w każde marcowe, czwartkowe popołudnie od godziny 15.00 do godziny 16.00. Spotkanie odbyło się z zachowaniem reżimu sanitarnego w związku z pandemią COVID-19.

Materiał: Samorządowe Przedszkole nr 3 w Szubinie 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Obraz (wym. 42x56)
39,90PLN 20,00PLN
Konstrukcje stalowe
Kapusta młoda
3,99PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Budowa magazynów
0

Więcej Polaków chce oszczędzać. Nie wszystkich na to stać

Rosnąca inflacja oraz wojna bardziej mobilizują do# oszczędzania niż pandemia – wynika z badania „Inflacja i wojna w Ukrainie a budżety domowe Polaków”, wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Polacy coraz bardziej doceniają znaczenie oszczędności. Jedna czwarta przyznaje, że aktualna sytuacja wpływa na ich stosunek do posiadania grosza na czarną godzinę. Niemal tyle samo stwierdza jednak, że nie stać ich na to, by odkładać.

(czytaj więcej)
0

Coraz mniej miodu z polskich pasiek. Co, jeżeli pszczoły wyginą?

Populacja pszczół na świecie maleje, a miodu w rodzimych pasiekach #powstaje coraz mniej. W 2020 roku na jednego Polaka przypadł już mniej niż kilogram tego złocistego produktu. Podczas obchodzonego 20 maja Światowego Dnia Pszczół warto w szczególny sposób spojrzeć na pracę tych pożytecznych owadów. Ma ona olbrzymi, pozytywny wpływ na przyrodę. Niestety jednak destrukcyjna działalność człowieka jest wielkim zagrożeniem dla zapylaczy.

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)