Dziś mamy 27 listopada 2020, piątek, imieniny obchodzą:

26 października 2020

E-szkoła w ostatnim tygodniu października. Co jest w planie?

fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Czym była Wielka Emigracja? Jak obliczyć objętość brył? Co kryje się pod# pojęciem czarnej dziury i jak napisać rozprawkę w języku angielskim? – odpowiedzi na te i wiele innych pytań przyniosą popołudniowe spotkania z Kujawsko-Pomorską Szkołą Internetową. Do nauki zapraszamy uczniów szkół podstawowych i średnich, którzy chcą rozwijać zainteresowania, poszerzać wiedzę na tematy znane ze szkolnych lekcji i przygotować się do klasówek i egzaminów.

Dzisiejsze (26 października) spotkanie z e-Szkołą rozpoczniemy lekcją języka polskiego. Tematem będzie samotność w tekstach literackich. Uczniów, którzy chcą lepiej poznać gramatykę rodzimego języka, zapraszamy na zajęcia poświęcone czasownikom przechodnim i nieprzechodnim. Proponujemy także lekcję historii, podczas której mowa będzie o polskiej emigracji politycznej po roku 1830.

Jak dobrze napisać rozprawkę i jak formułować argumenty za i przeciw w języku angielskim uczniowie dowiedzą się we wtorek (27 października). Tego popołudnia zapraszamy także na lekcję historii, której tematem będzie powstanie listopadowe. Tegorocznym maturzystom polecamy zajęcia z matematyki. Będzie to okazja, by poznać przykładowe pytania testowe i rozwiązać zadania otwarte.

Kim był Isaac Newton i co kryje się pod pojęciem dynamiki? – odpowiedź na te pytania uczniowie usłyszą podczas środowych (28 października) zajęć z fizyki. W programie także lekcja języka polskiego, podczas której omawiane będą treny i pieśni Jana Kochanowskiego, najwybitniejszego polskiego poety epoki renesansu, a także zajęcia z geografii poświęcone rodzajom gleb występujących w Polsce i na świecie. Na zakończenie dnia proponujemy lekcję biologii, wyjaśnimy, na czym polega regulacja ekspresji genów.

Cotygodniowe, czwartkowe (29 października) spotkanie z księdzem Dawidem Wasilewskim poświęcone będzie sakramentom świętym i rozważaniom nad sensem i celem bierzmowania. Popołudniową lekcję matematyki polecamy uczniom, którym trudności sprawiają działania na ułamkach dziesiętnych i obliczanie objętości brył. Zajęcia będą pomocą w zrozumieniu tematu i wsparciem podczas rozwiązywania zadań domowych i przygotowań do testów. W programie także lekcje biologii (temat: Dziedziczenie płci u człowieka) i chemii (temat: Otrzymywanie soli w reakcjach zobojętniania).

Na zakończenie szkolnego tygodnia (30 października) polecamy zajęcia z fizyki. Uczniowie zainteresowani odkrywaniem tajemnic wszechświata będą mogli dowiedzieć się, czym są czarne dziury. Zapraszamy także na lekcje z gramatyki języka niemieckiego i angielskiego.

Plan zajęć w bieżącym tygodniu

Zajęcia można oglądać na czterech kanałach:

- YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła,
- Facebook: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła,
- edupolis.pl,
- kujawsko-pomorskie.pl.

Wszystkie lekcje są rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. Można je oglądać także poza godzinami emisji.

Materiał: Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Koloryzacja - nowoczesne techniki
Pokój dzienny/ jadalnia/ sypialnia/ biuro
Zabiegi odmładzające
Drukarki fiskalne Innova
2200PLN PROMOCJAPLN
Nowoczesne zabiegi laserowe
Sypialnia w ciemnym, orzechowym kolorze
Sprzedaż opon
Wulkanizacja
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)