Dziś mamy 15 sierpnia 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

31 maja 2022

Enea Żnin Triathlon. Ponad 500 zawodników osiągnęło swój cel!

fot. Enea Żnin Triathlon

fot. Enea Żnin Triathlon

W niedzielę, 29 maja 2022 r., na starcie nowych zawodów w# Żninie zameldowali się debiutanci i zawodnicy z wieloletnim stażem. Rywalizowali oni nie tylko z dystansem, ale też z wymagającymi warunkami atmosferycznymi. Na mecie uczestników powitało jednak pełne słońce oraz setki kibiców, którzy przyjechali do Żnina po sportowe emocje!

Centrum zawodów zlokalizowane było w Cukrowni Żnin. Stąd zawodnicy ruszali na trasy trzech dystansów:

– 1/8, dystans super-krótki (475 m pływania/21 km jazdy rowerem /5km biegu),

– 1/4, dystans krótki (950 m pływania/45 km jazdy rowerem /10 km biegu).

– 1/2, dystans średni (1900m pływania, 90km roweru i 20km biegu).

Zawody otworzyli goście honorowi: Mirosław Jamroży (wiceprezes Enea Pomiary), Zbigniew Jaszczuk (Starosta Żniński), Robert Luchowski (Burmistrz Żnina) oraz Damian Czajkowski (Dyrektor Cukrowni Żnin).

Na najdłuższym dystansie zwyciężył Maciej Chmura (Wrocław), który ma na swoim koncie tytuł Mistrza Polski w dystansie Ironman. Zwycięzca przekroczył linię mety z czasem 4:06:51. Drugi finiszował Paweł Paduch (Nakło), a trzeci Łukasz Szałkowski (Poznań). Wśród pań zwyciężyła Marta Grzesik (5:39:30) przed Mają Makowską i Agnieszką Szagun.

Popularną „ćwiartkę” wygrał Tomasz Marcinek (Racibórz) (1:59:07) przed Marcinem Rodziewiczem (Poznań) i Marcinem Punpurem (ostróda). Klasyfikację kobiet wygrała Ewa Susmarska przed Oliwią Kwaśkiewicz i Joanną Żmich-Furmaniak.

1/8 najszybciej pokonał Kacper Kistowski (1:08:45) przed Hubertem Klimackim (Poznań) i Michałem Martynowiczem (Brzoza). Najszybszą z pań była Paulina Bohater (1:13:01), a za nią na metę wpadły Anna Andrałojć i Monika Jadczak.

Oprócz rywalizacji indywidualnej, uwagę tłumnie zgromadzonych kibiców skupiała też konkurencja sztafetowa, w której na dystansie 1/8 rywalizowały między innymi zespoły z Wicestarostą Żnińskim i Burmistrzem Żnina oraz gospodarze z Cukrowni Żnin. Reprezentanci Gminy Żnin (z Burmistrzem Żnina Robertem Luchowskim w składzie) zajęli drugie miejsce. Sztafeta z Wicestarostą Żnińskim, Andrzejem Hłondem dotarła na metę niewiele później, meldując się na czwartej pozycji.

Ogromną popularnością w tym roku cieszyły się zawody Enea Tri-Fun – wzięło w nich udział blisko 100 młodych sportowców. Wraz ze sponsorem tytularnym, firmą Enea, organizatorzy przygotowali dla dzieci zawody biegowe z finiszem na mecie głównej zawodów.

Enea nie zapomniała także o kibicach i specjalnie dla nich przygotowała aż cztery Strefy, m.in. z interaktywnymi zabawami , smacznymi przekąskami i fotobudką.

Enea Żnin Triathlon to wydarzenie o charakterze rodzinnym, które jest doskonałą okazją do spędzenia weekendu w stolicy Pałuk i na terenie widowiskowo odrestaurowanej Cukrowni Żnin.

Już dziś zapraszamy na kolejną edycję zawodów!

Do zobaczenia za rok!

Materiał: Enea Żnin Triathlon

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 2 (2)

    wezsie, w dniu 01-06-2022 10:44:50 napisał:

    Jaka żenada, zamiast najpierw wymienić zwycięzców to wymieniacie spaślaków co przyszli świecić tylko ryjem.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Budowa magazynów
Ramki ślubne
39,90PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
BHP przy usuwaniu wyrobów zawierających azbest
59PLN
0

Jak uczyć rodziców w zakresie opieki nad noworodkiem? Porady położnej

Narodziny dziecka są dużym wydarzeniem#. Dla przyszłych rodziców brak wiedzy i umiejętności związanych z obserwacją i pielęgnacją jest dużym stresem i wyzwaniem. Prowadzona edukacja przedporodowa, okołoporodowa i poporodowa przez szkołę rodzenia czy położną środowiskową ma niebagatelne znaczenie w przygotowaniu rodziców do zupełnie nowej roli. O opiece nad maluszkiem i jego pielęgnacji opowiada Urszula Piskorska, zwyciężczyni 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Drożyzna w Polsce. Czy Spółdzielnie Mieszkaniowe czeka kryzys?

Drożyzna jest widoczna nie tylko na paragonach w sklepach.# Rosnące koszty kredytów, a także transportu czy usług spędzają sen z oczu Polaków. W trudnej sytuacji są mieszkańcy wspólnot czy Spółdzielni Mieszkaniowych. Ci już dzisiaj drżą na myśl o rosnących rachunkach i obawiają się nadchodzącego sezonu grzewczego. Rosną opłaty za energię elektryczną, sukcesywnie wzrasta wysokość czynszu, a także koszty wywozu odpadów. Część Spółdzielni Mieszkaniowych już dziś próbuje się zabezpieczyć przed wysokimi rachunkami za ogrzewanie i inwestuje w odnawialne źródła energii.

(czytaj więcej)
0

3 popularne cyberoszustwa finansowe, przez które możesz wpaść w długi. Sprawdź, jak się przed nimi u

Według danych zebranych na zlecenie BIK, aż 84% Polaków obawia# się wykorzystania swoich personaliów w wyniku wycieku, a 54% boi się wyłudzenia pieniędzy spowodowanego kradzieżą danych[1]. Te obawy są jak najbardziej uzasadnione, szczególnie teraz, gdy trwają wakacje, i gdy cieszymy się beztroskim, zasłużonym wypoczynkiem. Oszuści jednak nie mają urlopu i wciąż szukają coraz to nowych sposobów na to, by zdobyć dostęp do naszych danych… i pieniędzy. I choć mogłoby się wydawać, że nasza świadomość jako użytkowników Internetu – a co za tym idzie, także ostrożność – powinny być coraz większe, to często wystarczy, że cyberprzestępcy nieznacznie zmodyfikują swoje wcześniejsze metody, a kolejne osoby tracą swoje oszczędności albo popadają w długi. Wciąż najczęstszą (i niestety bardzo skuteczną) metodą oszustwa są różne odmiany phisingu, czyli podszywania się pod inną osobę lub instytucję, czego doświadczyło już 34% badanych Polaków[2].To właśnie tę od lat znaną metodę wykorzystał oszust z Rybnika, który zarabiał na swoich ofiarach, „sprzedając” płatny dostęp do stron internetowych oferujących fałszywe pożyczki. Mężczyzna wyłudził łącznie prawie 6 mln zł i oszukał ponad 40 tys. osób![3] Aktualnie często spotykanymi atakami są także te wykorzystujące wizerunek Ministerstwa Finansów czy PGE. Przez brak ostrożności albo niewiedzę możemy w ich wyniku stracić nie tylko bieżące środki z konta, ale i dane, na które przestępcy mogą zaciągnąć kredyt lub pożyczkę w naszym imieniu. Na czym dokładnie polegają popularne w ostatnich miesiącach metody wyłudzeń i jak się przed nimi bronić? O tym w kolejnym materiale Intrum ,,Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)