Dziś mamy 3 lutego 2023, piątek, imieniny obchodzą:

22 stycznia 2023

Erasmus+ "Śladami naszych przodków". Partnerzy gościnnie w Polsce

fot. powierzone

fot. powierzone

W dniach 5-9 grudnia w szubińskim liceum gościli uczniowie z Niemiec, Chorwacji, Włoch i Portugalii. Celem wizyty była realizacja projektu# programu Erasmus+ "Śladami naszych przodków - europejskie regiony na przestrzeni czasu”, a konkretnie zapoznanie się z historią regionu i Unii Europejskiej.

Goście zwiedzili Biskupin, Gniezno, Toruń i Bydgoszcz. Brali udział w prelekcji o samorządności w Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu oraz warsztatach o wartościach unijnych zorganizowanych przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy. W Muzeum Ziemi Szubińskiej spotkali się z zasłużonymi mieszkańcami Szubina - Benigną Olszewską i Romanem Danielewskim. Młodzież przeprowadziła z gośćmi wywiady, które zostały uwiecznione w wersji filmowej. Pobyt w Polsce uatrakcyjniły: wizyta w gnieźnieńskiej fabryce bombek „Kadpol”, warsztaty artystyczne z tworzenia witraży, pokaz pieczenia pierników w Muzeum Piernika w grodzie Kopernika oraz…nauka poloneza i lekcja o słynnych Polakach - Escape Room z wykorzystaniem szkolnych iPadów.

Materiał: Magda Piekarska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 10 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Święto Matki Boskiej Gromnicznej. Jakie zwyczaje ludowe są z tym związane?

Dzisiaj, 2 lutego w kościele katolickim obchodzone jest Święto Ofiarowania Pańskiego. W Polsce ten dzień nazywany jest# Świętem Matki Boskiej Gromnicznej.

(czytaj więcej)
0

Koszt utylizacji paneli fotowoltaicznych. Co dalej ze zużytymi modelami?

Panele fotowoltaiczne wciąż cieszą się dużą popularnością. Jako że świadomość ekologiczna Polaków nieustannie się zmienia, #to wiele osób już na etapie wyboru odpowiedniego rozwiązania zaczęło zadawać sobie pytanie – co zrobić po 25-30 latach, gdy panele nie będą nadawały się do dalszego użytkowania? I ile kosztuje utylizacja paneli fotowoltaicznych? Odpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)