Dziś mamy 3 lutego 2023, piątek, imieniny obchodzą:

24 stycznia 2023

Gminny Konkurs Recytatorski Wiersza Patriotycznego. Kto zwycieżył?

fot. Muzeum Ziemi Szubińskiej

fot. Muzeum Ziemi Szubińskiej

W dniu 24 stycznia 2023 roku w ramach obchodów 104 rocznicy walk powstańczych na froncie północnym Powstania Wielkopolskiego# 1918-1919 w murach Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna w Szubinie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Wiersza patriotycznego pt: „Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej”.

Otwarcia konkursu dokonała dyrektor szkoły w Rynarzewie Agnieszka Tulińska. Do recytacji w trzech grupach wiekowych przystąpili uczniowie szkół z terenu miasta i gminy Szubin. W jury konkursu zasiadły: przewodnicząca Jadwiga Erdmann, sekretarz Gminy Szubin Renata Kabulla i dyrektor muzeum dr Kamila Czechowska. Po wysłuchaniu 30 recytatorów jury konkursu postanowiło wyróżnić i nagrodzić najlepszych recytatorów.

Kategoria szkoły średnie:
1 miejsce Marcel Michalak LO Szubin
2 miejsce Barbara Siuchnińska LO Szubin
3 miejsce Zuzanna Lizak LO Szubin

Kategoria Szkoły Podstawowe (klasy VII-VIII):
1 miejsce Zuzanna Sobieszczyk Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Turze
2 miejsce Julia Łukaszewicz Szkoła Podstawowa im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie
3 miejsce Maja Badzińska Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Rynarzewie

Kategoria Szkoła Podstawowa (klasy IV-VI):
1 miejsce Adam Kornalewicz Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Turze
2 miejsce Oliwia Kornalewicz Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Turze
3 miejsce Julia Sobieszczyk Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Turze

Dyplomy i nagrody dla laureatów konkursu wręczył burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski. Organizatorami konkursów i fundatorami nagród było Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna w Szubinie oraz Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Rynarzewie. W konkursie udział wzięły: I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Szubinie, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Króla Władysława Jagiełły w Szubinie, Szkoła Podstawowa im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie, Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Turze, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kowalewie i Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Rynarzewie.

Tekst: Piotr Adamczewski

Materiał: Kamila Czechowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 10 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Święto Matki Boskiej Gromnicznej. Jakie zwyczaje ludowe są z tym związane?

Dzisiaj, 2 lutego w kościele katolickim obchodzone jest Święto Ofiarowania Pańskiego. W Polsce ten dzień nazywany jest# Świętem Matki Boskiej Gromnicznej.

(czytaj więcej)
0

Koszt utylizacji paneli fotowoltaicznych. Co dalej ze zużytymi modelami?

Panele fotowoltaiczne wciąż cieszą się dużą popularnością. Jako że świadomość ekologiczna Polaków nieustannie się zmienia, #to wiele osób już na etapie wyboru odpowiedniego rozwiązania zaczęło zadawać sobie pytanie – co zrobić po 25-30 latach, gdy panele nie będą nadawały się do dalszego użytkowania? I ile kosztuje utylizacja paneli fotowoltaicznych? Odpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)