Dziś mamy 3 lutego 2023, piątek, imieniny obchodzą:

28 listopada 2022

Gościli uczniów z Hiszpanii i Włoch. W ramach programu Erasmus+

fot. powierzone

fot. powierzone

W dniach 21-25 listopada szesnastoosobowa grupy uczniów z Hiszpanii i Włoch, wraz z nauczycielami, realizowała# w I Liceum Ogólnokształcącym im. S. Wyspiańskiego w Szubinie kolejny etap projektu w ramach programu Erasmus+.

Pierwszego dnia goście zostali zapoznani ze szkołą oraz zabytkami i historią Szubina. Wzięli też udział w zajęciach sportowych, w czasie których uczyli się nie tylko polskich tańców, czyli poloneza i polki, ale także belgijki czy walca. Pierwszy dzień zakończył się zajęciami języka angielskiego, których tematem była ekologia oraz skutki niszczenia naszej planety.

Drugi dzień uczestnicy projektu spędzili w Toruniu. Pobyt w mieście Kopernika rozpoczęli od interaktywnych zajęć w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Potem spacerowali toruńską Starówką i poznawali gotyckie zabytki miasta. Na zakończenie wizyty w Toruniu sprawdzili swoje umiejętności kulinarne w Muzeum Piernika, w którym poznali sposoby wyrobu słynnych toruńskich korzennych specjałów.

Motywem przewodnim trzeciego dnia była ekologia i polskie tradycje. Uczestnicy projektu wzięli udział w warsztatach, podczas których dowiedzieli się, jak można zmienić codzienne nawyki na bardziej ekologiczne. Następnie obejrzeli wystawę szopek bożonarodzeniowych w Muzeum Ziemi Szubińskiej i wzięli udział w warsztatach tworzenia kwiatów z papieru w Szubiński Dom Kultury. Dzień zakończył się warsztatami wytwarzania mydła.

Czwarty dzień uczestnicy projektu spędzili w Bydgoszczy. Zwiedzanie miasta połączone było z grą uliczną w aplikacji Goose Chase i zajęciami na Wydziale Chemii Politechniki Bydgoskiej oraz wykłademw Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu. Dzień zakończył się nauką jazdy na łyżwach na bydgoskim lodowisku.

Ostatni dzień pobytu naszychgości w szkole poświęcony był patronowi naszego liceum. Uczestnicy projektu dowiedzieli się m.in. jakimi dziedzinami sztuki zajmował się Stanisław Wyspiański. Mogli też tworzyć witraże inspirowane jego twórczością a w escaperoomie sprawdzali swoją wiedzę dotyczącą nie tylko naszego patrona, ale także naszego kraju.

Materiał: Ewa Mieczkowska-Szczekot

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Święto Matki Boskiej Gromnicznej. Jakie zwyczaje ludowe są z tym związane?

Dzisiaj, 2 lutego w kościele katolickim obchodzone jest Święto Ofiarowania Pańskiego. W Polsce ten dzień nazywany jest# Świętem Matki Boskiej Gromnicznej.

(czytaj więcej)
0

Koszt utylizacji paneli fotowoltaicznych. Co dalej ze zużytymi modelami?

Panele fotowoltaiczne wciąż cieszą się dużą popularnością. Jako że świadomość ekologiczna Polaków nieustannie się zmienia, #to wiele osób już na etapie wyboru odpowiedniego rozwiązania zaczęło zadawać sobie pytanie – co zrobić po 25-30 latach, gdy panele nie będą nadawały się do dalszego użytkowania? I ile kosztuje utylizacja paneli fotowoltaicznych? Odpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)