Dziś mamy 22 października 2021, piątek, imieniny obchodzą:

13 października 2021

Granowska i Wołowski górą. Poniedziałkowe zmagania brydżystów

fot. archiwum

fot. archiwum

Brydżowy mikst z Nakła Aleksandra Granowska i# Piotr Wołowski zwyciężył w turnieju brydżowym w Nakle. Turniej był rozegrany w ramach Korespondencyjnych Mistrzostw Polski.

W każdy drugi poniedziałek miesiąca brydżyści w całym kraju rozgrywają turnieje, ułożonymi przez sędziego kartami. Dzięki temu można porównać wyniki uzyskane przez poszczególnych brydżystów z Polski oraz gości z zagranicy. W tym roku z uwagi na epidemię przewidziano jedynie 7 eliminacji. Nie będzie więc klasyfikacji rocznej.

W poniedziałek, 11 października rozegrano w Nakle, turniej brydża sportowego w ramach październikowej eliminacji KMP. Wystąpiło 9 par z: Nakła, Mroczy, Rościmina, Sicienka, Szubina i Więcborka. Grano na zapis maksymalny. Turniej sędziował Ludwik Pazderski.

W turnieju z duża przewagą zwyciężyła para z Eurobac I Nakło Aleksandra Granowska i Piotr Wołowski. Na drugim miejscu uplasowali się ich klubowi koledzy Bogdan Najmrodzki i Jan Rdesiński. Trzecia pozycja przypadła parze nakielsko – szubińskiej: Bartłomiej Pałubicki/Zbigniew Pełka.

Kolejny turniej zaplanowano dopiero 8 listopada października. Będzie to listopadowa eliminacja KMP. Po przeliczeniu wyników z 36 na 37 ośrodków, para Najmrodzki/Rdesiński zajmuje 36 miejsce (sklasyfikowano 491 pary). Dzięki temu otrzma kolejne punkty rankingowe.

Wyniki:

1. Aleksandra Granowska/Piotr Wołowski – 63.22%
2. Bogdan Najmrodzki/Jan Rdesiński – 58.79%
3. Bartłomiej Pałubicki/Zbigniew Pełka – 56.77%
4. Roman Grabowski/Benedykt Mieszczak – 50.91%
5. Mariusz Wróblewicz/Marian Zarembski – 48.89%
6. Włodzimierz Heymann/Krzysztof Popczyński – 47.68%
7. Brunon Kaczmarek/Tadeusz Nitka – 45.35%
8. Marceli Pluciński/Włodzimierz Suchodolski – 44.65%
9. Jan Kudła/Jan Nowakowski – 44.14%

Oceń artykuł: 8 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (0)

  Lech, w dniu 13-10-2021 15:34:53 napisał:

  Mariusz Wróblewicz legenda Czarnych

  odpowiedz

  • 0 (0)

  przechodzień, w dniu 19-10-2021 00:02:48 napisał:

  niepocieszony ali błotka nie ma

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Pomidor malinowy
4,99PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
0

Dlaczego warto jeść polskie warzywa zgodnie z kalendarzem sezonowym?

W październiku obchodziliśmy Światowy Dzień Owoców i Warzyw. Z tej okazji warto# przypomnieć, że sezonowe produkty lokalne to gwarancja najwyższej jakości, zdrowia i smaku w najlepszych cenach.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)