Honory dla wiejskich liderów. Wśród nagrodzonych Marek Różniak
fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Sołtys wsi Mąkowarsko w powiecie bydgoskim, zaangażowana# społeczniczka i twórczyni ludowa Ewa Siekierska, hodowca bydła mlecznego i producent serów Kosowa w powiecie świeckim Janusz Adamczyk oraz stawiający na nowoczesne technologie uprawy rolnik i przedsiębiorca ze Śmielina w powiecie nakielskim Marek Różniak są zwycięzcami tegorocznej edycji marszałkowskiego konkursu Agricola – Syn Ziemi. Gala nagród dziś (29 listopada) w Teatrze Horzycy w Toruniu.
– Z satysfakcją wyróżniamy i promujemy najbardziej przedsiębiorczych rolników i zaangażowanych wiejskich liderów. To dzięki nim kujawsko-pomorska wieś modernizuje się w imponującym tempie, zachowując przy tym i pielęgnując wszystko to, w wiejskiej tradycji warte jest utrzymania i naszej troski – podkreśla marszałek Piotr Całbecki. – Serdecznie gratuluję laureatom!
Drugie i trzecie miejsca zajęli: Filip Kotarski i Mariusz Marcinkowski (w kategorii innowacje w rolnictwie), Przemysław Skowroński i Krzysztof Chmielewski (w kategorii rolnictwo tradycyjne) oraz Paulina Staszewska i Anna Popielarz-Olszak (w kategorii kobieta przedsiębiorcza, kobieta aktywna społecznie).
Agricola – Syn Ziemi to konkurs, który zorganizowaliśmy już po raz dziewiąty, partnerem samorządu województwa jest Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza. Kandydatury mogły zgłaszać samorządy terytorialne, związki i organizacje społeczno-zawodowe rolników, Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego i organizacje pozarządowe.
Materiał: Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego
Czytaj również
- Siła tkwi w rodzinie. Wręczono odznaczenia jubilatom
- Adaptacja poddasza na cele dydaktyczne. Renowacja strychu w LO
- Setne urodziny mieszkanki Nakła. Stefania Rzechuła odznaczona medalem
- W Szubinie już panuje świąteczny klimat. Na Rynku rozbłysła choinka
- Nowy pojazd służbowy na posterunku. Uroczyste przekazanie auta
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Jak postępować w ostrych zatruciach fosforowodorem? Wysokie zagrożenie
Pestycydy wydzielające fosforowodór, zawierające fosforki metali (glinu, wapnia, cynku), mogą być przyczyną ciężkich zatruć.
(czytaj więcej)To była prawdziwa zima! Zobacz archiwalne zdjęcia z regionu
Zima na przełomie 1978/1979 roku była wyjątkowo# biała. W całym kraju mocno sypnęło śniegiem. Opady były bardzo intensywne i na kilka tygodni sparaliżowały cały kraj. Pod zaspami znalazł się także nasz region.
(czytaj więcej)Gala dla honorowych krwiodawców. Wśród wyróżnionych terytorialsi
W Urzędzie Marszałkowskim województwa kujawsko-pomorskiego# w Toruniu, w obecności Marszałka p. Piotra Całbeckiego odbyła się uroczysta gala poświęcona honorowym dawcom krwi. Zostały na niej wręczone medale i wyróżnienia dla osób, które w wyjątkowy sposób zasłużyły się w dziele ratowania zdrowia i życia innych. Wśród wyróżnionych było 4 żołnierzy i 1 pracownik cywilny 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.
(czytaj więcej)Jubileusz 90-lecia ZUS. Jak przez ten czas zmieniła się instytucja?
W tym roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych obchodzi# wspaniały jubileusz 90-lecia swojego istnienia. Został powołany do życia rozporządzeniem nowelizującym ustawę scaleniową podpisanym przez Prezydenta Ignacego Mościckiego 24 października 1934 roku. Od momentu powstania, poprzez okres II wojny światowej, lata powojenne, aż do dzisiaj ZUS stał się jedną z najnowocześniejszych instytucji ubezpieczeniowych na świecie, często uznawany za wzór e-administracji.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!