Dziś mamy 22 października 2021, piątek, imieniny obchodzą:

23 września 2021

Intensywny weekend. Strażacy ochotnicy odbyli kolejne szkolenia.

fot. KP PSP w Nakle

fot. KP PSP w Nakle

Miniony weekend, dla osób ubiegających się o# ukończenie kursu podstawowego dla strażaków ochotników, był czasem intensywnych ćwiczeń praktycznych.

Zadania stawiane przed przyszłymi strażakami mają na celu odpowiednio przygotować kandydatów zarówno z zakresu wiedzy merytorycznej, jak i wiedzy praktycznej, która jest niezbędna, aby prawidłowo podejmować działania ratownicze. Tematyka ćwiczeń dotyczyła prawidłowej obsługi sprzętu pożarniczego, pracy ze sprzętem ochrony układu oddechowego, zapoznania z elementami musztry i ceremoniału pożarniczego. Ważny punkt szkolenia dotyczył również zapoznania z elementami pierwszej pomocy medycznej.

Materiał: st.kpt. Paweł Przybylski - KP PSP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Dlaczego warto jeść polskie warzywa zgodnie z kalendarzem sezonowym?

W październiku obchodziliśmy Światowy Dzień Owoców i Warzyw. Z tej okazji warto# przypomnieć, że sezonowe produkty lokalne to gwarancja najwyższej jakości, zdrowia i smaku w najlepszych cenach.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)