Dziś mamy 5 sierpnia 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

04 marca 2021

Jak bezpiecznie działać w sieci? Dzieci poznały czyhające na nie zagrożenia

fot. Przedszkole nr 2 w Szubinie

fot. Przedszkole nr 2 w Szubinie

Bezpieczeństwo w sieci jest dziś ważniejsze niż# jeszcze kilka lat temu. Uwrażliwianie na działania w internecie, które nie są zagrożeniem, ale pozostają utylitarne i dopuszczalne dla małych dzieci to zadania, z jakimi mają do czynienia już w przedszkolu.

Tegoroczne ujęcie tego zagadnienia pozwoliło poznać najmłodszym, czym jest sieć, jakie są bezpieczne strony internetowe, z których mogą korzystać, jakie zastosowanie ma internet. Poznały Necia oraz Mailo, dwa roboty, które mogą łagodnie wprowadzić w dziecięcy świat obcowania z zasobami internetu. Mailo pokazał, jak można uczyć się robotyki i elementów programowania z użyciem klocków Lego WeDo 2.0. Dzieci miały okazję ciekawie i wartościowo spędzić czas, dowiadując się, że używanie komputera i telefonu może mieć walor edukacyjny. Otrzymały pamiątkowe medale Przyjaciół Necia. Każdy przedszkolak wykonał zadania plastyczno-techniczne: wyciął i złożył Necia oraz wypełnił podobiznę tego bohatera w wymyślony przez siebie sposób. Dzieci mogły również w parach daltońskich zagrać w grę „memory”, utrwalając bezpieczne zachowania w sieci.

Materiał: Anna Ucińska, Martyna Ucińska, Izabela Szpotańska

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pracownicy mają mniejszą motywację. Zobacz, jak zwiększyć wydajność pracy

Jak wskazało badanie „Zdrowie psychiczne w# środowisku pracy”, pracownicy obecnie borykają się z takimi trudnościami jak brak energii do działania (51,75%), gorszy nastrój (50,31%), mniejsza motywacja (48,77%). Na dodatek aż 57% z nich zgłasza potrzebę udziału w integracji firmowej. To zatem dobry moment na organizację wydarzeń w duchu team building, które wzmocnią motywację zespołu. A przy okazji pomogą w budowaniu wizerunku marki i skuteczności przyszłych rekrutacji.

(czytaj więcej)
0

Fitness chce odzyskać formę. Niestety, na razie rosną zaległości

Ponad 112 mln zł zaległości mają przedsiębiorcy prowadzący# działalność sportową i rekreacyjną, to o jedną piątą nieopłaconych faktur i kredytów więcej niż przed pandemią – wynika z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor i bazy informacji kredytowych BIK. Wraz ze zniesieniem części ograniczeń, przyrost długów branży sportowej przyhamował, niestety nie dotyczy to klubów fitness i siłowni, które mają niemal 23 mln zł zaległości. Prowadzący te biznesy są pierwszą grupą przedsiębiorców, która złożyła pozew zbiorowy o odszkodowania przeciwko Skarbowi Państwa.

(czytaj więcej)
0

W naszej diecie nie może zabraknąć warzyw. Smaczne, zdrowe i tanie dania

Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia każdego dnia powinno się# spożywać minimum 400 g warzyw. Zdrowa i urozmaicona dieta jest kluczem do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu, a korzystając z sezonowych darów natury, nie trzeba przepłacać. Przepis na cukinię faszerowaną mięsem będzie świetnym pomysłem na szybki i pożywny obiad, a bakłażan lub papryka sprawdzą się jako dodatek podkreślający charakter najróżniejszych potraw.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa z Wiktorią. „Zdecydowanie największą frajdę sprawiają mi treningi na siłowni”

Sekcja ciężarowa Tarpana Mrocza osiąga duże sukcesy na arenie krajowej#, ale i międzynarodowej. Przedstawiamy Państwu Wiktorię Wołk z Mroczy, która jest jedną z „gwiazd” tej drużyny.

(czytaj więcej)